Aktualności

Published on 11 czerwca, 2015 | by admin

Komisja Ligi ukarała siedem klubów za zachowanie kibiców!

W związku z zachowaniem kibiców Lechii Gdańsk podczas wyjazdowego meczu z Jagiellonią Białystok, które doprowadziło do trzykrotnego przerwania spotkania, na Lechię nałożono zakaz organizacji wyjazdów grup kibiców do końca 2015 roku. Ponadto na Lechię nałożono karę finansową w wysokości 30 000 zł.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy, które doprowadziło do przerwania meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze na Legię nałożono karę organizacji wyjazdów grup kibiców na dwa mecze Ekstraklasy, w tym kolejny mecz z Górnikiem. Ponadto na Legię nałożono karę finansową w wysokości 30 000 zł. Dodatkowo na Wojciecha Hadaja, który pełnił rolę spikera podczas tego meczu, nałożono karę finansową w wysokości 2 000 zł.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy, które doprowadziło do przerwania meczu Lech Poznań – Wisła Kraków na Lech nałożono karę organizacji wyjazdów grup kibiców na trzy mecze Ekstraklasy. Ponadto na Lecha nałożono karę finansową w wysokości 25 000 zł.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie środków pirotechnicznych) podczas meczu Górnik Łęczna – PGE GKS Bełchatów, na Górnik nałożono karę 10 000 zł w zawieszeniu do końca 2015 roku. W związku z zachowaniem kibiców gości (użycie środków pirotechnicznych) podczas tego samego meczu na GKS Bełchatów nałożono 3 000 zł kary.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie środków pirotechnicznych) podczas meczu Piast Gliwice – Cracovia na Piast nałożono 3 000 zł kary.

W związku z zachowaniem kibiców Korony Kielce (użycie środków pirotechnicznych, niedozwolony transparent) podczas wyjazdowego meczu z PGE GKS Bełchatów na Koronę nałożono karę organizacji wyjazdów grup kibiców na jeden mecz Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem po meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok na zawodnika Jagiellonii Bartłomieja Drągowskiego nałożono 10 000 zł kary.

Źródło: 90minut.pl

Tags: , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv