Aktualności

Published on 24 lipca, 2017 | by admin

KKS Kalisz odcina się od nowego klubu

Kibice z Kalisza uznali byłego Prezesa KKS Kalisz za persona non grata i nie życzą sobie jego obecności na meczach Kaliskiego Klubu Sportowego.

– Wychodząc naprzeciw pytaniom i prośbom byłych piłkarzy KKS-u i innych kaliskich klubów, którzy nie mieli możliwości gry w zespole seniorów KKS-u lub musieli grać w okolicznych miejscowościach, uprzejmie informuję, że jako KKS Kalisz sp. z o.o. po oficjalnym przyjęciu na członka PZPN, zgłosiliśmy kilka dni temu zespół seniorów do Klasy B – poinformował za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Piotr Kościelny, były prezes KKS.

Piotr Kościelny jest współtwórcą sukcesów klubu z Wału Matejki. To on odpowiadał za reaktywację KKS Kalisz. Przez kilka lat pełnił funkcję Prezesa klubu. W późniejszym okresie, wspierał klub jako wiceprezydent miasta.

– Awans KKS-u do III ligi mogę ocenić przez pryzmat osobisty, bo przypomniał mi się rok 2006, kiedy musiałem żonie tłumaczyć, dlaczego we własnej pralce musimy prać stroje piłkarzy, a sąsiedzi dziwili się na osiedlu, jak to klub nie ma budynku, nie ma pralni i prezes musi robić takie rzeczy? – Tak wypowiadał się na łamach lokalnych mediów po awansie klubu do III ligi.

Kibice KKS Kalisz, zarzucają mu jednak działanie na szkodę klubu. Wydali oświadczenie, w którym zapowiadają, że Piotr Kościelny nie będzie mile wdzianą osobą na stadionie KKS Kalisz.

Oświadczenie kibiców KKS Kalisz:

PRAWDZIWA TWARZ CYGANA

Wczoraj z naszej inicjatywy zorganizowane zostało spotkanie fanatyków Kaliskiego Klubu Sportowego z przedstawicielami Zarządu Klubu oraz przedstawicielami spółki, która zgłosiła do rozgrywek (bez porozumienia z Klubem) zespół pod nazwą KKS KALISZ. Spotkanie to miało na celu wyjaśnienie tej kuriozalnej sytuacji oraz wypracowanie wspólnej drogi do wzmocnienia pozycji naszego Klubu w Kaliszu i regionie.

Ostatecznie we wcześniej ustalonym terminie i miejscu stawili się przedstawiciele wszystkich frakcji kibicowskich działających na KKS-ie oraz przedstawiciele Zarządu Klubu. Niestety pomimo wcześniejszych deklaracji nie przybyli przedstawiciele spółki, z głównym sprawcą całego zamieszania, czyli Piotrem Kościelnym w środowisku kibicowskim znanym pod pseudonimem CYGAN.
Nie pojawienie się Piotra Kościelnego na w/w spotkaniu jest wyrazem kompletnego braku szacunku dla ponad 50 Kakaesiaków, którzy na owym spotkaniu pojawili się zaniepokojeni działaniami podejmowanymi w ostatnim czasie przez CYGANA.

Niestety Piotr Kościelny okazał się zwykłym tchórzem, któremu zabrakło odwagi by stanąć twarzą w twarz z kolegami. By spojrzeć prosto w oczy tym, z którymi jeszcze nie tak dawno walczył o Klub nie tylko z byłymi prezesami i działaczami piłkarskimi działającymi na szkodę Klubu, ale także na stadionach i drogach całej Polski. Wystraszył się pytań, które mogły zostać zadane i na które nie byłby w stanie odpowiedzieć.

Swoją postawą CYGAN utwierdził nas w przekonaniu, że już od dłuższego czasu nie zależy mu na Klubie i jego rozwoju. Chodziło mu tak naprawdę wyłącznie o prywatne interesy, a Klub oraz osoby z nim związane wykorzystywał jedynie jako narzędzia do ich realizacji.

My, kibice Kaliskiego Klubu Sportowego – założyciele tego Klubu, ludzie zupełnie bezinteresownie poświęcający zdrowie, życie, czas i pieniądze wyłącznie z miłości do tego Klubu, broniący jego barw i honoru, nie wyrażamy zgody na żadne działania, które mogą zaszkodzić w funkcjonowaniu naszego KKS-u. Będziemy w sposób stanowczy i zdecydowany chronić Klub przed każdym kto będzie próbował działać na jego szkodę.

Dlatego też, z dniem dzisiejszym uznajemy Piotra Kościelnego CYGANA za osobę niegodną reprezentowania barw naszego Klubu. Od dziś otrzymuje on status PERSONA NON GRATA, a co za tym idzie nie jest mile widziany na naszym stadionie. Wzywamy również do wycofania z rozgrywek B-klasy zgłoszonego do niego zespołu lub zmiany jego nazwy.

Ponadto informujemy, że taki sam status otrzyma każdy kto w jakikolwiek sposób będzie wspierał powyższy twór nie mający w naszym mieście racji bytu.

KKS TO MY!!!

GRUPY KIBICOWSKIE KALISKIEGO KLUBU SPORTOWEGO

zrodło: www.kibice.net/news/6463-kks-kalisz-odcina-sie-od-nowego-klubu.html

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv