Aktualności

Published on 2 września, 2015 | by admin

Kibole z Polski do więzienia za burdy przed meczem IFK Goeteborg – Śląsk Wrocław

Pięciu polskich kibiców piłkarskich zatrzymanych w Szwecji podczas awantur przed meczem rewanżowym w Lidze Europejskiej IFK Goeteborg – Śląsk Wrocław zostało skazanych na karę od dwóch do trzech miesięcy więzienia. Mają też pokryć wyrządzone w czasie incydentu szkody.

Do zdarzenia doszło w Goeteborgu 23 lipca przed rewanżowym meczem drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej IFK – Śląsk. Grupa kibiców z Polski zaatakowała bar w centrum miasta, w którym zbierali się fani szwedzkiego klubu. W ruch poszły butelki, race świetlne i inne przedmioty.

Przybyła na miejsce policja zatrzymała pięciu Polaków w wieku od 29 do 36 lat. We wtorek sąd w Szwecji wydał wyrok na aresztowanych. Dwóch z nich zostało skazanych na dwa, a pozostali trzej na trzy miesiące więzienia. Mają też zapłacić za szkody, które zostały wyrządzone w trakcie awantury.

W Śląsku nie chciano komentować tej sprawy. Nieoficjalnie wiadomo, że skazani są kibicami Wisły Kraków, których fani zaprzyjaźnieni są kibicami Śląska. Wspólnie grupy kibiców pojechały na mecz do Szwecji, ale w bójce uczestniczyli tylko ci z Wisły.

Źródło: wroclaw.sport.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv