Aktualności

Published on 26 listopada, 2013 | by admin

Kibice Zagłębia napisali list do prezesa zarządu KGHM

W dniu dzisiejszym wystosowaliśmy list otwarty do Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Pana Herberta Wirtha, którego treść publikujemy poniżej.

Szanowny Pan Herbert Wirth Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W imieniu Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin, wszystkich grup kibicowskich oraz tysięcy Kibiców naszego ukochanego klubu, będących w znacznej mierze pracownikami grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. domagamy się natychmiastowych działań, mających na celu poprawę sytuacji panującej w Zagłębiu Lubin S.A.

Przedmiotowe żądanie kierujemy do Pana, po ostatnim ligowym spotkaniu z Piastem Gliwice, gdzie Zagłębie Lubin odniosło kolejną kompromitującą porażkę. Dziwi nas fakt, że do tej chwili, KGHM Polska Miedź S.A. nie podejmuje skutecznych działań przeciwko sytuacjom, które rzutują przecież w sposób negatywny na wizerunek spółki, której jest Pan Prezesem.

Od ponad już pięciu lat Kibice Zagłębia nie mogą, mimo różnych obietnic, doczekać się na sukces sportowy klubu. Zdajemy sobie sprawę, że zarządzanie spółką sportową to nie tylko pozytywny wynik ekonomiczny tego podmiotu, ale również sukces sportowy, którego u nas w klubie, pomimo zaangażowanych środków finansowych, nie ma.

Dziś już wiemy, że nasz Klub czeka kolejna walka o utrzymanie. Pomimo licznych działań marketingu klubu, Stowarzyszenia, a także innych Kibiców, frekwencja na meczach Zagłębia stale spada. Najstarsi Kibice Zagłębia, którzy na mecze naszego klubu chodzą po kilkanaście i kilkadziesiąt lat są, jak to słusznie Oni określają, „zmęczeni ciągłym oszukiwaniem”.

Czas najwyższy Panie Prezesie zacząć interesować się losem Zagłębia Lubin, nie tylko dlatego, że ma rzeszę kibiców w całej Polsce, ale przede wszystkim dlatego, że jest ważnym elementem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą prowadzi KGHM. Co więcej, Klub Zagłębie Lubin jest dla nas symbolem, który należy szanować, a nie ośmieszać, tak jak miało to miejsce po raz kolejny na ostatnim meczu ligowym.

Mając powyższe na względzie, prosimy aby dokonać odpowiednich zmian w radzie nadzorczej, które umożliwią należyte wykonywanie obowiązków nowo powołanemu Prezesowi Zarządu. Rada nadzorcza kolejny rok z rzędu nie radzi sobie z sytuacją w klubie. Jeżeli nie ma Pan odpowiednich kandydatów na to stanowisko, stowarzyszenie przedstawi kompetentne osoby do Pana oceny, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i co najważniejsze dają rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań. Przede wszystkim jednak, dla tych osób, praca w Zagłębiu byłaby zaszczytem, a nie formą zarabiania pieniędzy.

Prosimy także, by wyjaśnić kwestię transferów przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat. Proszę przeanalizować, w jaki sposób dokonywał ich jeden z poprzednich dyrektorów (tj. przedstawienie kryteriów zatrudnienia tych zawodników oraz zarobki, jakie oni otrzymują oraz opłaty, jakie dostali ich menadżerowie). Proszę też wyjaśnić, jak to jest możliwe, aby w klubie ekstraklasy przez znaczący okres czasu nie można było znaleźć golkipera, który posiada umiejętności odpowiednie na tę klasę rozgrywek. Osoby zatrudnione na przestrzeni ostatnich lat zaistniały na „rynku piłkarskim” nie swoimi osiągnięciami sportowymi a tym, że prowadzą niesportowy, amatorski tryb życia.

Prosimy, aby w Klubie zostały stworzone odpowiednie komórki lub Klub został zobowiązany do działań, które przedstawicielom Kibiców zapewnią bieżącą kontrolę działalności spółki, na wzór modelu stosowanego w klubach europejskich (np. Rada Doradcza, w skład której wchodzą przedstawiciele stowarzyszenia, Kibiców oraz zarządu Klubu).

W tym celu, apelujemy do Pana Prezesa o wprowadzenie cyklicznych spotkań roboczych przedstawicieli zarządu (pracowników) Klubu oraz KGHM Polska Miedź S.A. z przedstawicielami środowiska kibicowskiego. Proponujemy, aby takie spotkania odbywały się przynajmniej 2 razy w rundzie piłkarskiej (np. przed i po zakończeniu danej rundy). Podczas takich spotkań mielibyśmy okazję do wspólnej pracy na rzecz dobra naszego ukochanego Klubu. Stowarzyszenie jest w stanie przedstawić kompetentne osoby, których zdanie powinno być uwzględnianie przez Klub.

Jednocześnie wnosimy o dokonanie audytu kontraktów zatrudnionych piłkarzy i ewentualne ich renegocjowanie. Zarobki piłkarzy w chwili obecnej są za wysokie, w porównaniu do tego, co reprezentują na boisku. Co więcej, znacząca część piłkarzy, grających obecnie w Zagłębiu to nieprofesjonaliści, którzy nie dość, że nie mają umiejętności piłkarskich, to nie potrafią wytrzymywać sytuacji stresowych.

Myślimy w sposób jak najbardziej racjonalny i nikt z nas nie zakłada, że Zagłębie co sezon będzie walczyło o tytuł mistrzowski. Jednakże rozpoczynając rozgrywki z wysokim, jak na polskie warunki, budżetem po raz kolejny zakładaliśmy, że Miedziowi podejmą walkę i zrobią wszystko, aby zająć jak najwyższą lokatę w lidze, czy też zakwalifikują się do europejskich pucharów. Niestety kolejny rok z rzędu Kibice Zagłębia muszą „użerać się” z umiejętnościami piłkarzy, a przecież Sponsor i Właściciel klubu ma taką pozycję na rynku światowym, że Jego drużyna już dawno powinna grać o najwyższe cele nie tylko w Polsce ale również w Europie.

Klub KGHM Zagłębie Lubin nie może być skazywany na przeciętność, bowiem znajduje on specjalne miejsce w naszych sercach i w historii polskiej piłki. W nieodległej przeszłości zespół zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski, by w następnym sezonie sięgnąć, po raz drugi w historii, po tytuł mistrza kraju. Do tego piłkarze Zagłębia dwukrotnie wystąpili w finale rozgrywek o Puchar Polski. Dlatego uważamy, że władze KGHM Polska Miedź S.A. powinny podjąć stanowcze działania, które spowodują poprawę sukcesu sportowego spółki, ponieważ jest to cel nadrzędny klubów sportowych. Niestety do tej chwili nie ma żadnej reakcji ze strony KGHM Polska Miedź S.A.

Najwyższy czas, aby właściciel klubu KGHM Polska Miedź S.A. i kibice Zagłębia Lubin, znowu poczuli, zamiast wstydu i zażenowania, dumę i radość z kibicowania Miedziowym. Dlatego apelujemy o podjęcie stosownych działań, w tym także tych przedstawionych powyżej.

W razie pytań, wątpliwości oraz potrzeby uzyskania dodatkowych informacji lub wyjaśnień pozostajemy do Pana dyspozycji.

Z wyrazami szacunku Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin “Zagłębie Fanatyków”

Źródło: zaglebiefanatykow.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv