Aktualności

Published on 19 lipca, 2018 | by admin

Kibice wygrywają w sądzie

Kibice Chrobrego znów wracają z tarczą z pojedynku z policją. Zakończyła się sprawa wywieszonego podczas prezentacji Chrobrego Głogów transparentu „Bużdygan won z Głogowa”, którym to poczuł się urażony szef głogowskiej policji. Kibice zostali uniewinnieni.

Komendant urażony transparentem
W toku jest kilka spraw w których oskarżonych jest w sumie blisko 100 kibiców Chrobrego. Zakończyła się jedna z nich. Poniżej prezentujemy wpis, który ukazał się na stronie kibiców z Głogowa.

„Bużdygan won z Głogowa”
„Kilka miesięcy temu, regionalne media żyły poważną aferą! Nieznani sprawcy, wywiesili podczas prezentacji Chrobrego Głogów, transparent „Bużdygan won z Głogowa”.

Tak dla sprawę komentowała policja dla Gazety Wrocławskiej:

Głogowska policja pracuje ciężko każdego dnia, poprawiając swą skuteczność i tym samym zdobywając coraz to wyższe uznanie społeczne. Sukcesywnie ograniczamy przestępczość oraz poprawiamy efektywność w wykrywaniu sprawców przestępstw i wykroczeń. Tę zasadę stosujemy również wobec osób, które łamią prawo na stadionie i wokół niego. Zapewniamy, że nadal będziemy intensywnie służyć na rzecz bezpieczeństwa głogowian, także tych, którzy oczekują zachowania porządku prawnego na trybunach stadionowych – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Zgodnie z tymi zapowiedziami, wzięli się do roboty. Zabezpieczyli baner, sprawdzili monitoring, poświęcili kilkadziesiąt godzin, pracując w pocie czoła aby skierować akt oskarżenia do sądu.

Kibice niewinni!
Dzisiaj już znamy efekty. Sąd Rejonowy w Głogowie uniewinnił wszystkich kibiców od zarzucanych im czynów. Mało tego. Pełnomocnik policji na rozprawie, po wysłuchaniu świadków i przeanalizowaniu materiału stwierdził, że… wnioskuje o uniewinnienie! Tyle pracy i wszystko w piach!

Sędzia na rozprawie stwierdziła krótko, aby zajęli się poważniejszymi sprawami. Sezon ogórkowy dobiega końca, więc pewnie na ul. Obrońców Pokoju zakasują już rękawy. Nie macie po co, nie wygracie!

Po ogłoszeniu wyroku, kibice udali się świętować tę komiczną sytuację. Wybór trunku nie był przypadkowy. Obalono Buzdygana Rozkoszy z browaru Harpagan. Na zdrowie!”

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv