Aktualności

Published on 10 lutego, 2021 | by admin

Kibice Śląska Wrocław o akcji „OTWIERAĆ STADIONY!”

Kibice Śląska o akcji #OtwieraćStadiony

Stowarzyszenie Wielki Śląsk: 

W ostatni weekend podczas meczów Ekstraklasy zawisły transparenty dotyczące ogólnopolskiej akcji kibiców domagających się otwarcia stadionów. Do akcji przystąpili również kibice piłkarscy z niższych lig wieszając transy przed swoimi stadionami. Nasz Śląsk Wrocław swój mecz we Wrocławiu rozegra dopiero w piątek, ale w związku z tym, że akcja została już zauważona przez media i piłkarskich działaczy uznaliśmy, że nie będziemy czekać do piątku, ale również zaprezentujemy swój transparent na tle stadionu.
Po akcji weekendowej obudzili się działacze z PZPN-u i Ekstraklasy. Zaczęli mówić językiem fanów futbolu i powtarzać hasło: „piłka nożna dla kibiców”. We wtorek odbyło się posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na którym działacze PZPN i Ekstraklasy po tym jak chwalili się tym jak dobrze organizują mecze w czasie pandemii upomnieli się o kibiców na stadionie. Założenie jest takie, by fani mogli wrócić na trybuny na początku marca. Na początek miało to by być 20-25% pojemności obiektu w pełnym reżimie sanitarnym.
Czy to załatwia sprawę? Oczywiście, że nie. Na tą chwilę nie ma nic pewnego. Transparenty może zauważyli działacze piłkarscy, ale to nie oni decydować będą o otwarciu stadionów dla kibiców. Presja musi się zwiększać i to w kierunku osób podejmujących decyzję. Tym bardziej, że argumenty leżą po naszej stronie. Nikt nam przecież nie wmówi, że w zamkniętych galeriach handlowych, kinach czy muzeach jest bezpieczniej niż na otwartych stadionach.
PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv