Aktualności

Published on 10 czerwca, 2015 | by admin

Kibice skazani za wnoszenie pirotechniki na stadion.

“Pseudokibice chcieli wnieść na mecz środki pirotechniczne. 18-latek z Kwidzyna i 24-latek z Grudziądza usłyszeli już wyroki” – informuje Gazeta Pomorska.

“Młodszy mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu meldować się na kwidzyńskim posterunku policji i nie może opuszczać kraju. Grudziądzanina spotkała surowsza kara.

– Sąd orzekł wobec 24-latka pozbawienie wolności na sześć miesięcy z warunkowym zawieszeniem na trzy lata próby – informuje Marzena Solochewicz-Kostrzewska, oficer prasowy grudziądzkiej policji.

Ponadto pseudokibic ma dozór kuratora, zakaz wstępu na wszystkie imprezy masowe przez 3 lata zarówno w kraju jak i mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Polski. Do tego musi zapłacić 700 zł grzywny i pokryć koszty sądowe na kwotę blisko 300 zł.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę przed meczem Olimpii Grudziądz z Widzewem Łódź. Złamali oni zapisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Policjanci nie wykluczają, że dojdzie do kolejnych zatrzymań pseudokibiców. Środki pirotechniczne podczas rozgrywki Olimpii Grudziądz z Widzewem Łódź zraniły jednego z sędziów.”

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv