Aktualności

Published on 16 kwietnia, 2023 | by admin

Kibice Legii zbojkotują finał Pucharu Polski?

We wtorek, 2 maja (godz. 16:00), Legia Warszawa zagra na PGE Narodowym (liczba widzów ograniczona do 48 tys.) z Rakowem Częstochowa w finale Pucharu Polski. Według informacji Meczyków, wciąż nie ma zgody Straży Pożarnej na wniesienie dużych flag, tzw. sektorówek. Kibice “Wojskowych” grożą, że zbojkotują mecz, podobnie jak rok temu fani Lecha Poznań. PZPN prowadzi negocjacje w tej sprawie.

Legioniści rozpoczęli obecne rozgrywki PP od wygranej z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (3:2; po dogrywce), potem pokonali Wisłę Płock (3:0), Lechię Gdańsk (po karnych), Lechię Zielona Góra (3:0), a w półfinale zwyciężyli KKS Kalisz (1:0). Raków wyeliminował Zagłębie Sosnowiec (1:0), Pogoń Szczecin (1:0), Motor Lublin (3:0) oraz Górnika Łęczna (1:0).

Finał odbędzie się we wtorek, 2 maja (godz. 16:00). Prezydent Warszawy zezwolił na to, by spotkanie odbyło się na PGE Narodowym. Jak ustalił serwis meczyki, na tę chwilę nie ma jednak zgody Państwowej Straży Pożarnej, by kibice wnieśli na trybuny duże flagi, tzw. sektorówki.

Kibice Legii dali już sygnał do PZPN, że jeśli sytuacja się nie zmieni, podobnie jak rok temu fani Lecha Poznań, oprotestują mecz i nie wejdą na trybuny. Według informacji Meczyków, Cezary Kulesza i Polski Związek Piłki Nożnej prowadzą rozmowy, by odmienić sytuację. Federacja jest w bardzo dobrych relacjach z władzą, co ma pomóc w negocjacjach ze strażakami i nakłonić ich do zmiany decyzji.

KOMUNIKAT NIEZNANYCH SPRAWCÓW:

“Drodzy Kibice! Przed nami finał Pucharu Polski. Brzmi super. Ale w tej chwili jest daleko od super. Coś jakbyście zobaczyli, że ktoś przygotował dla Was paczkę świeżutkiego ptasiego mleczka. Leży na środku stołu. Promienie porannego słońca wpadają zgrabnie przez okno i łechtają promieniami paczuszkę. Otwieracie. Zadowoleni. C..j, pusto. Nic nie ma. Puste opakowanie. Na ta chwilę mniej więcej tak samo wyglada sprawa z finałem PP.

Nasz sektor i pewnie wiele innych miejsc na stadionie dziesięciolecia pozostanie puste. Niestety, na tę chwilę decyzje, jakie zapadły na spotkaniach geniuszy z PZPN/straży pożarnej/granicznej/sztabu kryzysowego/ministra rolnictwa czy Bóg wie kogo tam jeszcze, są dla nas przykre, smutne i niezrozumiałe. Nie ma zgody na oprawę w postaci sektorówek. Mimo tego, że przeróżnymi kanałami, bardziej i mniej oficjalnymi, od dłuższego czasu czyniliśmy starania, aby było inaczej, w tej chwili ZGODY NA OPRAWĘ NIE MA.

Możemy teraz pisać, że przecież na całym świecie to wiecie co, że przecież nasze oprawy, których głównym elementem były sektorówki pokazywali w takiej i takiej telewizji i obiegały cały świat. Że na meczach ligowych w tym samym kraju, a nawet w tym samym mieście sektorówki się pojawiają. Wszystko to z pewnością wiecie.

Nie wymagamy niczego specjalnego. Nie chcemy, aby każdy z kibiców dostał paczkę ptasiego mleczka i wszedł na mecz za darmo. Chcemy po raz kolejny fajnego meczu na trybunach. Chcemy poświęcić czas, pieniądze, zapał i tak dalej, aby mecz był ciekawszy. Chcemy rzeczy zupełnie błahej. Wnieść na mecz oprawę. Nie jest to jakiś specjalne radykalny postulat. Jednak my w tej kwestii będziemy radykalni do samego końca.

Jeśli nie otrzymamy zgody na oprawę, kibice Legii nie wejdą na mecz. Pod stadion oczywiście przyjdziemy, niezależnie od decyzji w sprawie oprawy. Jednak rzecz jasna szczerze liczymy, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i każdy z nas będzie mógł wspomóc Legię w walce o trofeum. Aby tak się stało, każdy z Was musi nam pomóc wywrzeć presję w tej sprawie. Do końca!

źródło: legia.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv