Aktualności

Published on 11 grudnia, 2017 | by admin

Kibice Górnika Konin piszą do prezydenta miasta.

List otwarty w sprawie planów budowy nowego stadionu w Koninie

Szanowny Panie Prezydencie,

W związku z licznymi wypowiedziami, zamieszczanymi w lokalnych mediach, które traktują o koncepcji geotermalnego wykorzystania wyspy Pociejewo, chcielibyśmy zaapelować do Pana Prezydenta o należyte zabezpieczenie interesu społecznego w zakresie planów budowy nowego stadionu sportowego w Koninie.

Przedstawianą w mediach koncepcję nowego stadionu, która zakłada budowę nowego obiektu dopiero po wyburzeniu obecnego, uważamy za sprzeczną z oczekiwaniami społeczności piłkarskiej w naszym mieście. Kolejność działań powinna być w tym przypadku odwrotna, najpierw budowa nowego obiektu lub jej rozpoczęcie, a potem likwidacja starego. W przeciwnym razie istnieje spore prawdopodobieństwo wykonania nowego stadionu w sposób bardzo oszczędny finansowo, ograniczony architektonicznie i nie spełniający oczekiwań konińskich kibiców lub nawet w najgorszym przypadku nawet wstrzymanie potencjalnej inwestycji.

Stadion to miejsce, którego podstawowe funkcje związane są z publicznością. Jako widzowie podczas konińskich imprez sportowych i wieloletni użytkownicy stadionu, nie wyobrażamy sobie nawet faktu, że plany budowy nowego obiektu nie byłyby konsultowane z grupą społeczną, jaką tworzymy my, kibice sportowi. Chcemy stadionu z prawdziwego zdarzenia dla kibiców i sportowców, który byłby sportową wizytówką Konina, a nie obiektu, który na potrzeby inwestycji na wyspie Pociejewo powstałby w cieniu ratuszowych gabinetów.

Apelujemy również o rozwagę w zakresie ustalania nawet potencjalnych lokalizacji dla nowego stadionu. Uważamy, że nowy obiekt powinien znajdować się w miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców, z łatwym dojazdem i odpowiednią przestrzenią dla miejsc parkingowych. Dlatego wysuwane medialnie plany lokalizacji nowego obiektu przy ulicy Dmowskiego, w wąskim otoczeniu miejskiego Parku Im. F. Chopina z góry uważamy za chybione.

Jesteśmy otwarci na dialog i wierzymy, że głos kibiców będzie miał istotne znaczenie przy planowaniu i późniejszej realizacji kluczowej dla konińskich sportowców inwestycji, jaką będzie nowy stadion w Koninie.

Z kibicowskim pozdrowieniem

w imieniu kibiców KS Górnik Konin

Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika

źródło: kibicegornika.lm.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv