Aktualności

Published on 12 czerwca, 2014 | by admin

Kibice Beskidu organizują patrole obywatelskie.

Nie opada napięcie w Andrychowie. Kibice Beskidu zamierzają utworzyć patrol obywatelski, mający chronić mieszkańców miasta przed ludnością romską. “Dopóki w naszym mieście będą przebywały grupy cygańskie nie wiadomo skąd, takie patrole będą organizowane codziennie” – mówią fani Beskidu.

Sprawdź : Co kupili na siłownie…

Media, które interesowały się sprawą, w konsekwencji zamiast ukazywać materiały zgodne z prawdą, rozwodziły się nad rzekomym rasizmem mieszkańców Andrychowa, którzy zwyczajnie obawiają się cygańskiego terroru. Ich obawy nie są nieuzasadnione: niecały rok temu jeden z młodocianych Cyganów napadł na nastolatka i ukradł mu rower, uprzednio go pobiwszy, a zaledwie kilka dni temu (w nocy z 6 na 7 czerwca) Cyganie skatowali w andrychowskim parku dziewczynę i dwóch chłopaków. Leżą oni teraz w szpitalu, a jeden z chłopaków ma pękniętą czaszkę i podejrzenie krwiaka na mózgu.

Sytuacja w Andrychowie nie zmienia się na lepsze, na ulicy widywane są coraz częściej samochody z cyganami na obcych (często zagranicznych) rejestracjach. Postanowiliśmy zatem reagować, póki nie dojdzie do tragedii i w dniu jutrzejszym (12.06 – czwartek) utworzymy pierwszy PATROL OBYWATELSKI złożony z mieszkańców miasta. Wszyscy internetowi podpowiadacze i krzykacze będą mogli się w końcu wykazać i się pojawić. Zaczynamy o godzinie 20:00 i zbieramy się przed klubem Baszta. Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w naszej inicjatywie, prosimy o ubranie jasnych, najlepiej białych koszulek – tak abyśmy dzieląc się na grupy mieli łatwiejszy przegląd sytuacji. Osobom, które zamierzają przyjść tylko po to, aby prowokować niepotrzebne zajścia radzimy pozostać w domu. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta Andrychów, co nie udaje się stróżom prawa(?) w ostatnich dniach. Dopóki w naszym mieście będą przebywały grupy cygańskie nie wiadomo skąd, takie patrole będą organizowane CODZIENNIE. Prosimy o uważanie na ewentualne prowokacje i niezabieranie ze sobą niepotrzebnych przedmiotów – nie musimy być anonimowi w swoim mieście!

Post ze strony kibiców Beskidu Andrychów – Grupa UltrasBeskid’08

Tymczasem mainstreamowe media przedstawiają sytuację zupełnie inaczej, a w roli pokrzywdzonych stawiają Cyganów, którzy są rzekomo prześladowani przez mieszkańców Andrychowa.

W wyniku ostatnich zajść powstał nowy fanpage na facebooku: Andrychów po godzinie 22. Ma on na celu informowanie mieszkańców o niebezpieczeństwach płynących ze strony Cyganów, a także nagłośnienie poważnego problemu w całym kraju.

źródło: onet.pl / narodowcy.net / fb.com/ultrasbeskid.p

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv