Aktualności

Published on 6 listopada, 2013 | by admin

Kibice będą mogli odpalać race na stadionach? Szykuje się rewolucja

Szykują się wielkie zmiany dla najbardziej zagorzałych kibiców w Polsce – podaje “Gazeta Wyborcza”. Parlamentarzyści, samorządowcy i działacze piłkarscy chcą bowiem umożliwić im odpalanie rac na stadionach, przywrócić miejsca stojące i wycofać karty identyfikacyjne. Takie rozwiązanie byłoby rewolucją.

Pomysły przez długi czas były trzymane w tajemnicy. Projekt przygotowała spółka Ekstraklasa SA, która skupia kluby występujące w najwyższej klasie rozrywkowej. “Gazeta Wyborcza” podaje, że poparło go już ministerstwo sportu oraz większość samorządowców. Policja sprzeciwia się tylko części rozwiązań, a projekt dostał już szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

W sprawie rac autorzy projektu wzorują się na rozwiązaniach, jakie wprowadzono m.in. w Norwegii, Austrii i Holandii. Tam podczas meczów race można odpalać “pod nadzorem organizatora”.

Oprócz zalegalizowania rac autorzy chcą też likwidacji karty kibica, utworzenia miejsc stojących, podawania alkoholu w strefach VIP i liberalizację przepisu o tzw. imprezie podwyższonego ryzyka . “Gazeta” podaje, że propozycję w pełni popiera prezes PZPN Zbigniew Boniek – sam chciałby nawet iść krok dalej i umożliwić spożywanie alkoholu wszystkim kibicom, ale tylko w wyznaczonych miejscach.

Wydaje się, że szanse na zmiany są duże. Popiera je zarówno koalicja rządowa jak i opozycja. Pozytywnie o projekcie na łamach “Gazety” wypowiada się również gen. Adam Rapacki, były szef MSWiA.

Źródło: “GW”

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv