Aktualności

Published on 5 maja, 2016 | by admin

Kary po finale Pucharu Polski

Pierwsza nałożona sankcja została przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga na jednego z kibiców Legii, który w czasie meczu wtargnął na murawę.

Otrzymał on karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych. Ponadto dochodzi trzyletni zakaz stadionowy.

Dziś Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała o następujących karach dla klubu z Wielkopolski:

1. Karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski w okresie jednego roku w miejscowości będącej siedzibą klubu oraz w meczu o Superpuchar Polski w 2016 roku.

2. Karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na okres jednego roku w rozgrywkach Pucharu Polski i w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku.

3. Karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Ekstraklasy do końca sezonu 2015/2016.

4. Dodatkową karą pieniężną w wysokości 250.000 (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) zł.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 5 maja 2016 roku postanowiła ukarać również klub Legia Warszawa w związku z brakiem porządku oraz bezpieczeństwa wywołanego zachowaniem kibiców klubu Legia Warszawa podczas meczu finału Pucharu Polski KKS Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie w dniu 2 maja 2016 roku karą zasadniczą – karą pieniężną w wysokości 100.000 (słownie: sto tysięcy) zł.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna postanowiła zwrócić się do Rzecznika Etyki PZPN o zobowiązanie ww. klubów do naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców w infrastrukturze stadionowej – niezwłocznie po ich ostatecznym oszacowaniu.

źródło: PZPN

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv