Reprezentacja

Published on 11 stycznia, 2022 | by admin

Jerzy Brzęczek poprowadzi reprezentację?

Jerzy Brzęczek od roku jest bezrobotny. Być może były selekcjoner reprezentacji Polski znajdzie lada moment zatrudnienie.

Były trener reprezentacji Polski nie prowadził żadnej drużyny od czasu, kiedy został zwolniony z PZPN-u. Zbigniew Boniek rozwiązał z nim umowę, mimo tego, że awansował on do finałów Euro 2020. Zamiast niego na ławce trenerskiej zasiadł Paulo Sousa, jednak jego wybór również nie był trafiony.

Były selekcjoner pod koniec tego roku był bardzo blisko tego, żeby zostać trenerem Jagiellonii Białystok. Odbył rozmowy z kierownictwem klubu z Podlasia, jednak strony nie doszły do porozumienia. Z tego, co donosiły media, kością niezgody były pieniądze oraz liczebność sztabu, który Brzęczek chciał mieć w Jagiellonii. Zamiast niego w Białymstoku pojawił się Piotr Nowak.

Fiasko rozmów z klubem z Podlasia nie oznacza jednak, że były selekcjoner nie znajdzie pracy. Polskie media podają, że jest on bliski znalezienia nowej posady. Być może wróci on na reprezentacyjną ławką i poprowadzi drużynę Kosowa. Byłby to dość niespodziewany kierunek i spore wyzwanie dla Polaka. To dość młoda reprezentacja, która istnieje dopiero od 2016 roku. Na swoim koncie nie ma żadnych sukcesów. W ostatnich eliminacjach do Mundialu zajęła ostatnie miejsce w grupie, przegrywając z Hiszpanią, Szwecją, Grecją i Gruzją.

Brzęczek jest faworytem do objęcia stanowiska. Ma jednak kilka przeciwników, w tym dotychczasowego selekcjonera Primoza Gilha oraz Włocha Roberto Donadoniego.

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv