Kibice charytatywnie

Published on 5 stycznia, 2021 | by admin

Jagielloński Mikołaj 2020

W listopadzie 2020 roku kibice Jagiellonii ruszyli z akcją „Jagielloński Mikołaj 2020”. Na wzór z lat poprzednich chcieliśmy spełnić marzenia podopiecznych Domów Dziecka, którzy nie mają tyle szczęścia, by spędzać Święta Bożego Narodzenia jak większość ich rówieśników.

Zaoferowaliśmy zrobienie prezentów świątecznych dzieciom i młodzieży.

Wspólnie z dyrektorami i pracownikami placówek ustaliliśmy zasady organizowania podarunków. Dzieci i młodzież musiały napisać list do „Jagiellońskiego Mikołaja” z opisem swojego wymarzonego prezentu. Listy z placówek trafiły do Kibice Razem Jagiellonia Białystok skąd były przydzielane konkretnym osobom (czy też grupom kibiców), które za zadanie mieli przygotować ten prezent, ładnie zapakować i dostarczyć go do Ośrodka.

Początkowo zakładaliśmy przygotowanie 103 prezentów dla podopiecznych Domów Dziecka w Białymstoku, Krasnym, Supraślu. Zainteresowanie wśród kibiców Jagiellonii było ogromne, więc dołączyły kolejne placówki tj. Dom Dziecka w Białowieży oraz Zambrowie. Ostatecznie przygotowaliśmy 137 prezentów, które przed Świętami Bożego Narodzenia dostarczyliśmy wszystkim placówkom.

Oprócz prezentów podopiecznym z Domu Dziecka, same placówki otrzymały konkretne wsparcie w postaci gier do konsoli, padów, sprzętu RTV/AGD, wózka dla niemowlaka, pojemników na odpady.

Na wsparciu Domów Dziecka nie zatrzymaliśmy się. Dzięki dalszemu zainteresowaniu wśród kibiców niesieniem pomocy potrzebującym, udało się wesprzeć Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu, któremu przekazaliśmy artykuły higieniczne dla dzieci (pieluszki, kremy, płyny do kąpieli, szampony itd.), artykuły higieniczne dla kobiet oraz środki chemii gospodarczej na kwotę ponad 2200 zł.

Przygotowaliśmy również kilkanaście prezentów podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 203 (zestawy do golenia, radio-budzik, pilot do tv, słuchawki, piłka nożna, puzzle, słodycze).

Nie mogliśmy zapomnieć o potrzebujących rodzinach kibiców Jagiellonii znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Dzieciaczkom przygotowaliśmy prezenty składające się z zabawek, ubranek oraz gadżetów Jagiellońskich.

Pomimo trudnych czasów związanych z obostrzeniami, kibice Jagiellonii działają wciąż prężnie, starając się dotrzeć do jak największej liczby osób potrzebującym, w tym kibiców i sympatyków Jagi.

Dzieci Białegostoku

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv