Kibolskie Turnieje

Published on 14 lutego, 2019 | by admin

IX Zimowy Turniej Kibiców GKS-u Bełchatów

Relacja kibiców GKS-u Bełchatów:

9 lutego odbył się IX Zimowy Turniej Kibiców GKS Bełchatów. Corocznie odbywające się zawody są tradycyjną okazją do spędzenia czasu w kibicowskim gronie w czasie długiej zimowej przerwy między rozgrywkami. Tym razem turniej odbył się w sobotę, co niestety odbiło się na gorszej frekwencji niż podczas zawodów z poprzednich lat, rozgrywanych w niedziele. Mimo tego, przez halę KWB Bełchatów przewinęło się tego dnia około 500 kiboli górniczej drużyny z Bełchatowa.

Zawody rozgrywano na trzech sektorach, gdyż na ostatnim z nich postawiliśmy na rozrywkę dla najmłodszych fanów GieKSy taką, jak dmuchane zjeżdżalnie czy bramka do gry w piłkę, znana z programu Turbokozak.

Na parkietach, jak co roku, zmierzyliśmy się w drużynach złożonych tylko i wyłącznie z zawodników, będących aktywnymi Torfiorzami należącymi do grup kibicowskich bądź drużyn zrzeszających kiboli GieKSy z zielonych osiedli czy miejscowości kibicujących GieKSie. Do gry wystawiono 14 takich drużyn. Na parkietach drużyny grały po 5 zawodników, a rozgrywki toczono w 4 grupach, z których po 2 ekipy wychodziły do fazy pucharowej.

Tegoroczne rozgrywki zwyciężyła najlepszego drużyna ostatniego turnieju letniego, czyli POW Banda, która w finale pokonało inną załogę ze swojego osiedla – CiachoBar POW! Trzecie miejsce przypadło graczom z OSD (Osiedle Dolnośląskie), którzy zwyciężyli w meczu o miejsce na podium ekipę FC Kluki. Obrońcy tytułu, drużyna OPe (Osiedle Przytorze) w ogóle nie uczestniczyła w turnieju z powodu braków kadrowych.

Nie mniejsze emocje przyniósł konkurs przeciągania liny, w którym sprawdziło swoje siły sześć drużyn. Zawody zostały zdominowane przez ekipę OSD, w której składzie każdy z zawodników ważył grubo ponad 100 kg.

Tegoroczny turniej objęła swoim Honorowym Patronatem Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Nagrody dla najlepszych drużyn, ufundowane przez Starostwo Bełchatowskie i firmę Fans Zone z Grudziądz, wręczyli: prezes Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” Rafał Motylski i Marek Jasiński ze Starostwa Bełchatowskiego. 

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv