Kibolskie Turnieje

Published on 25 grudnia, 2017 | by admin

IX Turniej Kibiców Unii Tarnów 16.12.2017

Relacja kibiców Unii Tarnów: Można śmiało stwierdzić, że był to jeden z najlepszych i najbardziej emocjonujących turniejów kibiców Unii Tarnów. Zagraliśmy już po raz dziewiąty. W halowej rywalizacji trwającej ponad 7 godzin zmierzyło się 16 drużyn, około 150 zawodników, w tym drużyna kibiców Resovii. Całkowicie niespodziewanym zwycięzcą została drużyna Lwowskiej, mimo porażki w pierwszym meczu grupowym aż 0-5! W finale po sześciu seriach rzutów karnych wygrała z UTH. Trzecie miejsce zajęło PWST, a czwarte Zachodnia Banda. Na hali zgromadziło się ponad 250 osób. W fazie pucharowej aż 6 meczów kończyło się rzutami karnymi.

Tradycyjnie turniej rozpoczynał się od fazy grupowej. W tym etapie 16 drużyn zostało podzielone na cztery grupy. Najbardziej wyrównana rywalizacja odbywała się w grupach B i C.

W ćwierćfinałach podobnie jak przed rokiem naprzeciw siebie stanęły Klikowa i Zachodnia Banda. Wtedy ten mecz był chyba najbardziej zaciętym w całym turnieju, tym razem również nie zabrakło emocji. Po remisie 1-1, doszło do rzutów karnych, w których ZB wygrała 5-4. Kolejny ćwierćfinał Sąsiedzi – PWST zakończył się wyrównującą bramką na 2-2 w ostatniej akcji, a potem wygraną PWST w karnych. Znakomicie grające w fazie grupowej Osiedle Zielone również po zażartym boju przegrało w karnych z UTH, zaś Lwowska pokonała 2-0 Ultras Jaskółki.

W półfinałach następne dreszczowce. Do kolejnej niespodzianki doprowadza Lwowska, eliminując najlepszą drużynę ostatnich trzech lat Zachodnią Bandę po rzutach karnych, chociaż to rywale w ostatniej akcji meczu trafiają w słupek. Nie mniej walki w meczu UTH – PWST, tu także o awansie UTH zadecydowały karne.

Mecz finałowy był godny tego miana. Znakomicie rozpoczęty przez Lwowską, która prowadziła już 2-0, jednak ambicja UTH doprowadziła do pięknej bramki z główki na 2-2 w ostatniej minucie. Rzuty karne były najbardziej emocjonujące ze wszystkich w turnieju. Po sześciu seriach lepsza okazała się Lwowska, która mogła wznieść najokazalszy puchar za pierwsze miejsce.

Dziękujemy obecnemu na hali przewodniczącemu Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji w Radzie Miasta Tarnowa Tadeuszowi Gancarzowi za pomoc samorządu w organizacji turnieju. Po turnieju wraz z Resovią imprezujemy na Rynku i oglądamy walkę Grześka Siwego.

źródło: ElitaTarnowa.pl

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv