Aktualności no image

Published on 11 lipca, 2013 | by admin

Inea sponsorem premium Lecha Poznań. Otwiera nowy kanał telewizyjny dla Kolejorza

14-godzinny program, w tym 1-2 godziny świeżego materiału dziennie. Informacje na temat Lecha Poznań, ale przede wszystkim publicystyka, i to z punktu widzenia klubu, gdyż telewizja, którą uruchamia Inea, będzie kanałem klubowym. Tak wygląda projekt nowego sponsora Kolejorza. W planach ma nawet pokazywanie archiwalnych meczów Lecha.

Inea jest wielkopolskim dostawcą usług multimedialnych, część Wielkopolan korzysta np. z jej kablówki. Firma niedawno zapłaciła za prawo do nazwy stadionu przy Bułgarskiej – nazywa się on teraz Inea Stadion. Teraz Inea wchodzi do Lecha Poznań jako sponsor premium, który ma dla niego realizować projekt telewizji klubowej.

– Nie chcemy likwidować istniejącej formuły LechTV, która ma swój kanał na YouTube i dostarcza kibicom materiałów wideo. Chcemy dodać coś nowego – mówi prezes Inei Janusz Kosiński.

Dyrektor generalny Inei Tomasz Zmyślny podaje szczegóły: powstanie 14-godzinny kanał telewizyjny LechTV, dostępny dla widzów, którzy mają wykupione dekodery kablówek Inei. Program będzie zawierał codziennie 1-2 godziny świeżego materiału, złożonego z informacji, rozmów z trenerem, piłkarzami, prezesem, ale w jeszcze większym stopniu z publicystyki i lifestyle’u. Wszystko z punktu widzenia klubu, gdyż Inea nie ukrywa, że telewizja nie będzie niezależna. Ma przedstawiać punkt widzenia Lecha Poznań – to jej oczywisty charakter. Dzięki temu Lech ma zyskać dostęp do mediów, jakiego dotąd nie miał.

– Uczymy się, bo wzorce mamy tylko z zagranicy. To pierwszy taki projekt w Polsce – dodaje prezes Janusz Kosiński. Szczegóły oferty programu i jego ramówka zostaną zatem podane dopiero za kilka tygodni. Na razie Inea jest w trakcie uzyskiwania koncesji. Program powinien ruszyć we wrześniu, może w październiku.

Dyrektor Tomasz Zmyślny odrzucił możliwość retransmitowania bieżących meczów ligowych Lecha. W przyszłości może będzie to możliwe, ale wszystko zależy od kosztów. Pokazywane będą za to mecze rezerw Kolejorza. Inea planuje także udostępnić mecze archiwalne Kolejorza, co jest jednak sprawą bardzo skomplikowaną. – To prawda, nie jest do końca jasna sprawa praw do wielu z tych przekazów i nagrań – mówi Tomasz Zmyślny. – Mamy jednak doświadczenie jako operator i będziemy zabiegali o ich uzyskanie.

Inea twierdzi, że oprze się na kadrach, które już ma w WTK i TV Wielkopolska. Także studio znajdzie się w budynku WTK przy Kinepolis na Franowie. Nieoficjalnie wiadomo, że Lech rozstanie się prawdopodobnie z obecną ekipą realizującą materiały dla LechTV. Czy ci dziennikarze przejdą do kanału LechTV produkowanego przez Ineę – tego na razie nie wiadomo.

Logo Inei pojawi się także na rękawkach koszulek piłkarzy Lecha Poznań już od najbliższego meczu.

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv