Kibolskie Turnieje

Published on 3 lutego, 2019 | by admin

I Wielki Halowy Turniej Osiedli – PŁOCK 02.02.2019

Na sobotni turniej każdy ostrzył sobie zęby, bowiem zmagania kibiców wróciły po półtorarocznej przerwie. Tym razem w nowej formule. W szranki rywalizacji ze sobą stanęły osiedla, zjednoczone fancluby oraz zaproszeni goście ze Stomilu Olsztyn i Hutnika Nowa Huta. W ten sposób powstał  I Wielki Halowy Turniej Osiedli.

Na 5 dni przed samymi rozgrywkami odbyło się losowanie. “Sierotką” został Nafciarz i to jego losy oddelegowały poszczególne drużyny do trzech grup. W grupie A znalazły się Stomil Olsztyn, Zjednoczone Fancluby, Wielka Płyta i Mickiewicza, grupę B utworzyły takie ekipy jak Hutnik Nowa Huta, Słodkie, Podolszyce i Międzytorze, natomiast w grupie C – Stomil Travel, Tysiąclecia, Borowiczki&Imielncia oraz Skarpa.

Sam turniej obfitował w wiele emocji – losy awansu poszczególnych drużyn ważyły się aż do ostatniego meczu fazy grupowej. Należy podkreślić, że wszystkie trzy drużyny z trzecich miejsc miały taki sam bilans punktów oraz bramek. Do rozstrzygnięcia, które dwie awansują do ćwierćfinałów potrzebne były rzuty karne pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi. Żeby tego było mało, po pierwszej serii dogrywki wyłoniła się tylko jeden ćwierćfinalista, więc trzeba było przeprowadzić drugą dogrywkę. Takiej sytuacji jeszcze nigdy nie było.

Rozgrywki toczyły się na naprawdę wyrównanym i stosunkowo wysokim poziomie. Wszystko okraszone walką, ale w ramach fair-play. Trzeba podkreślić, że oprócz wspomnianej dogrywki, jeszcze aż 5-krotnie byliśmy świadkami rzutów karnych. Tak też rozstrzygnęły się mecze o 3. miejsce oraz finałowy.

Ostatecznie najlepsza piłkarsko okazała się ekipa z osiedla Skarpa, która w wielkim finale pokonała Wielką Płytę. Najniższy stopień podium zaś przypadł Podolszycom, którzy w pokonanym polu pozostawili osiedle Słodkie. Gratulujemy wszystkim drużynom, które dały z siebie wszystko i pokazały dużo walki, ambicji i futsalowych umiejętności. Osiedla, które osiągnęły najlepsze wyniki nagrodzone zostały pucharami, medalami i voucherami, a wręczył je prezes Wisły Płock – Jacek Kruszewski. Cenne upominki dostali też zawodnicy nagrodzeni indywidualnie.

Przez cały turniej funkcjonował też punkt gastronomiczny oraz stoisko z pamiątkami.

W przekroju całego dnia nie zabrakło dopingu dla poszczególnych osiedli, a także wspólnych okrzyków z gośćmi z Olsztyna i Krakowa. Wszystko to przy oflagowanej dookoła hali. Frekwencję możemy ocenić naprawdę pozytywnie. Trudno oszacować jakąkolwiek liczbę, ale na pewno przez cały dzień przez halę przewinęło się kilkaset osób, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo zainteresowanie było naprawdę ogromne.

I Wielki Turniej Osiedli możemy uznać za jak najbardziej udany, jednak teraz już czas skoncentrować się na 10 lutego i domowej potyczce z Legią Warszawa.

Z tego miejsca chcielibyśmy też podziękować wszystkim sponsorom i partnerom za wsparcie naszego turnieju, a także gościom za przyjazd i wniesienie kolorytu do naszych rozgrywek. Do następnego!

ZKS&OKS&HKS!

źródło: facebook.com/SSKWP

Tags: , , , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv