Sezon 2016/2017

Published on 15 kwietnia, 2017 | by admin

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec (12.04.2017)

Przedstawiamy komunikat klubu w sprawie zdarzeń, do których doszło w związku z meczem Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec.

Poza boiskiem i nie tylko
Jeszcze w trakcie i po meczu, 12 kwietnia 2017 roku do klubu Zagłębie Sosnowiec spływało szereg informacji, z których jednoznacznie wynika że zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu meczu z Górnikiem w Zabrzu doszło do szeregu działań ze strony organizatora imprezy, które wskazują na ewidentne naruszenie zapisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 roku.

Przestępcy?
Informacje przekazywane nam przez naszych kibiców przebywających w tym dniu na terenie stadionu piłkarskiego w Zabrzu oraz w jego bezpośredniej okolicy, relacja naocznych świadków zdarzeń, a także analiza materiału zdjęciowego umieszczonego na stronach internetowych, pozwala na sformułowanie wniosków, z których wynika, że członkowie służb porządkowych organizatora mogli dopuścić się szeregu przestępstw. M.in. przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz prowokowania kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu imprezy.
Zielone ludki czy przebrani śląscy kibole?
Karygodną i niedopuszczalną z punktu widzenia obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa, jest sytuacja z jaką kibice Zagłębia mieli do czynienia już po wejściu na teren stadionu Górnika Zabrze. Wtedy to do ich pacyfikacji skierowano wyglądające na paramilitarne, umundurowane nieoznakowane bojówki, nie mające żadnego umocowania prawnego do działań na terenie imprezy masowej.

Biorąc powyższe pod uwagę Zagłębie S.A. postanowiło złożyć zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków służby porządkowej organizatora imprezy.

Informację o powyższych działaniach zostaną przekazane jednocześnie do wiadomości władz Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Gazem dla zabawy, cegłą w oldbojów
Zagłębie SA i całe środowisko piłkarskie związane z naszym klubem potępia chuligańskie zachowania naszych kibiców wywołane w/w prowokacjami – od nieuzasadnionego używania gazu, pałek, przez obrażanie, po nieuzasadnione przetrzymywanie między bramą a kołowrotkami. Przykro nam, że akurat w tym wypadku akcja wywołała reakcję. Nie zmienia to faktu, że jako klub będziemy bronić swych kibiców, mając powyższe fakty na uwadze. Szczególnie, że nawet przejście z sektorów VIP na parkingi nie było zabezpieczone w ogóle. M.in. zniszczony został bus starszych, zasłużonych piłkarzy i działaczy Zagłębia, a jeden z gości naszego klubu został poturbowany w tej strefie.

Marcin Jaroszewski / Prezes Zagłębie S.A.

Źródło: Zagłebie.eu
Zdjęcia: Zagłębie-Sosnowiec.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv