Aktualności

Published on 3 października, 2017 | by admin

Fani Kolejorza idą na wojnę z prezydentem

Podczas ostatniego meczu ligowego Lecha z warszawską Legią na trybunie stadionu przy ul. Bułgarskiej pojawił się transparent z hasłem skierowanym do prezydenta miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka. Fani “Kolejorza” mają dość polityki realizowanej przez polityka Platformy Obywatelskiej w ich mieście.

Na wywieszonym przez kibiców transparencie można było przeczytać hasło “Stadion Lecha i kibole – ostatni bastion wolności w umęczonym lewacką paranoją Poznaniu”.

“Konflikt między prezydentem Poznania a kibicami Lecha trwa od około dwóch lat. Jaśkowiak niejednokrotnie zarzucał kibicom drużyny “ksenofobię i rasizm”. Stwierdził tak ponieważ podczas jednego z meczów na stadionie Lecha, pojawiły się okrzyki o treści antyislamskiej, a to nie mogło spotkać się z aprobatą prezydenta z PO. Podczas jednej z debat stwierdził. że jego zdaniem źródłem rasistowskich aktów agresji na ulicach Poznania jest właśnie stadion. Kibicom “Kolejorza” nie podoba się za to fakt, że prezydent nie pojawił się na obchodach Powstania Wielkopolskiego. Regularnie za to uczestniczy w demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji, manifestacjach popierających uchodźców czy… Marszach Równości” – informuje portal niezalezna.pl.

Kibice Lecha wielokrotnie podkreślali już, że ich zdaniem Jacek Jaśkowiak “hańbi urząd prezydenta poznania”. Transparenty z podobnymi hasłami pojawiały się już podczas innych meczów ligowych (np. “Poznań przeprasza za tęczowego Jacka” w czasie potyczki z Arką Gdynia).

źródło: kibice.net/news/6561-fani-kolejorza-ida-na-wojne-z-prezydentem.html

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv