Aktualności

Published on 26 listopada, 2017 | by admin

Fanatycy Jagiellonii podsumowują akcję “Przyjaźń jest wszystkim”

Ponad 150 tysięcy złotych podatku ma do zapłacenia sześciu kibiców Jagiellonii Białystok zrzeszonych w stowarzyszeniu „Dzieci Białegostoku”. To efekt kontroli skarbowej, która uznała, że pieniądze od kibiców płacących za przejazdy i bilety na mecze, są dochodem stowarzyszenia.

Nie pomogła interwencja w różnych instytucjach i próba wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. – Mimo wszelkich starań odwoławczych nie udało się nam obronić własnego stanowiska tj., że nie jest i nie była to forma zarobkowania. Niestety, przysłowiowa klamka zapadła. Wszystkie instancje sądowe podtrzymały stanowisko Urzędu Skarbowego i z dnia na dzień okazało się, że Stowarzyszenie musi zapłacić tytułem podatku dochodowego kwotę 94.580,64 zł wraz z zaległymi odsetkami. Tutaj pragniemy nadmienić, że taka suma nigdy nie gościła na koncie naszej organizacji – pisali przedstawiciele stowarzyszenia, którzy chwilę potem zorganizowali inicjatywę “Przyjaźń jest wszystkim”.

Jak na chwilę obecną wygląda zbiórka środków finansowych na rzecz uregulowania zaległości wobec skarbówki?

Według informacji zamieszonej na portalu społecznościowym Facebook, na koncie inicjatywy widnieje kwota 84 tysięcy złotych.

(…) Trzeba nadmienić, że lwia część tych pieniędzy pochodzi od naszego klubu Jagiellonia Białystok, który przekazał nam blisko 38 tysięcy 500zł!
Pieniądze te pochodzą “od złotówki” z każdego biletu osób, które kupiły wejściówki na mecze kolejno z Legią Warszawa, Lechem Poznań oraz Zagłębiem Lubin.

Dziękujemy serdecznie również fanom Niemna Grodno oraz Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock za przekazane nam pieniądze w ramach naszej akcji.
Jak widać solidarność kibicowska nie ogranicza się wyłącznie wokół własnego podwórka! – informują kibice białostockiego klubu.

Jako redakcja ogólnopolskiego serwisu kibicowskiego w dalszym ciągu zwracamy się z apelem o wsparcie akcji fanów Jagiellonii. Szczegóły dotyczące sposobu przyłączenia się do inicjatywy dostępne są u przedstawicieli stowarzyszenia “Dzieci Białegostoku” lub UJB.

Osoby chcące wspomóc finansowo inicjatywę, mogą dokonać dobrowonych wpłat na numer rachunku:

38 1140 2004 0000 3702 7492 3914, z dopiskiem “na cele statutowe”.
IBAN: PL 38 1140 2004 0000 3702 7492 3914

Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv