Aktualności

Published on 15 października, 2017 | by admin

Fajerwerki na Sylwestra – jak zaopatrzyć się w profesjonalne ale tanie fajerwerki

Sylwester 2017 zbliża się wielkimi krokami ( pozostało już mniej niż 100 dni!), co oznacza, że czas powoli zaopatrywać się w fajerwerki na Sylwestra! Zastanawiacie się jak wybrać dobre ale tanie fajerwerki? Szukacie wyrzutni fajerwerków, rakiet czy zimnych ogni? A może dopiero zastanawiacie się nad tym, co wybrać? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Was!

Odpalanie fajerwerków o północy na przełomie “starego” i “nowego” roku ma swoją wieloletnią tradycję, bez której wiele osób nie wyobraża sobie obchodów Sylwestra i Nowego Roku. Jeśli jesteś jedną z tych właśnie osób, musisz wiedzieć, że w wielu krajach sztuczne ognie (tak samo jak inna pirotechnika) są dozwolone tylko i wyłącznie w ten jeden dzień w roku! Może warto więc skorzystać z możliwości i postarać się w tym roku o niesamowity show na Sylwestra? Możliwości zakupu fajerwerków na Sylwestra jest wiele, w związku z tym, nawet osobom o mniejszym budżecie uda się znaleźć tanie fajerwerki, o ile tylko będa wiedziały, gdzie szukać!

Fajerwerki, sztuczne ognie a może coś innego? – co kupić na Sylwestra?
Pierwszym i podstawowym pytaniem, jakie musisz sobie zadać przed wybraniem się na zakupy lub złożeniem zamówienia na fajerwerki w sklepie internetowym, jest to – jaki efekt chcesz osiągnąć? Wybierając wyrzutnie, rzymskie ognie czy inne fajerwerki na Sylwestra musisz pamiętać o tym, że aby bezpiecznie je odpalać potrzebne jest trochę więcej miejsca na zewnątrz. Odradzamy odpalanie tego typu pirotechniki np. w wąskich uliczkach między blokami. Z kolei idealnie sprawdzą się one w przypadku przygotowania większych pokazów fajerwerków.

Zimne ognie
Jeśli szukacie czegoś co zainteresuje zarówno dorosłych jak i dzieci, da ciekawy efekt na zdjęciach i może być używane w pomieszczeniach – zdecydujcie się na zimne ognie. Oczywiście im dłuższe zimne ognie, tym więcej frajdy i dłuższy czas spalania. Zdecydowanie można stwierdzić także, że jeśli interesują Was tanie fajerwerki, wybór zimnych ogni pozwoli nieco odetchnąć Waszym kieszeniom – cena za paczkę, w zależności od długości zimnych ogni wynosi od 0,50zł – ok. 4-5zł.

Rzymskie ognie
Choć przez swoją nazwę bywają często mylone z zimnymi ogniami, to rzymskie ognie dają całkowicie inny efekt! Wyglądem przypominają nieco race lub flary choć są od nich znacznie węższe i dłuższe.
Jaki efekt dają rzymskie ognie? Zwykle po wystrzeleniu, lecą w górę, a następnie efektownie wybuchają i rozbłyskują na niebie mnóstwem drobnym świecących odłamków.
Pomimo iż, rzymskie ognie są bardzo efektowne, możemy powiedzieć, że są to raczej tanie fajerwerki. 10 strzałowe rzymskie ognie TXC 494 dostaniecie w hurtowni fajerwerków już za niecałe 6zł!

Race i Flary
Być może race i flary nie stanowią typowych fajerwerków na Sylwestra, jednak cieszą się w tym okresie również sporym zainteresowaniem, głównie ze względu na to, że w przeciwieństwie do innych fajerwerków na Sylwestra, flary mogą być trzymane w dłoniach!
Ponadto race i flary (świetlne, nie dymne) dają nocą naprawdę świetne i niezapomniane efekty!

Ile wynosi średnia cena rac i flar? Czy są to drogie czy tanie fajerwerki? Tak jak w poprzednich przypadkach – cena tych produktów również jest zależna od czasu działania, marki i innych parametrów (np. ilości sztuk w opakowaniu). Pojedyńcza flara to zwykle koszt rzędu 6 – 9zł.

Zamawiając fajerwerki online, sprawdź koniecznie, jak różni się cena pojedynczych sztuk od ceny zestawu fajerwerków. Choć, jak napisaliśmy powyżej ceny flar wynoszą ok 6 do 9 złotych, to np. zestaw 5 sztuk Super Colour Fountains o czasie działania do ok 60 sec. kupicie już za niewiele ponad 12zł!

Pamiętaj, żeby przed użyciem flar i rac świetlnych upewnić się, że zakupiony przez Was towar na pewno nadaje się do trzymania w ręku, poprzez zapoznanie się z instrukcją obsługi!

Wyrzutnie
Wyrzutnie to zdecydowanie najbardziej popularne fajerwerki na Sylwestra! Co je charakteryzuje? Głównie – niesamowite efekty wizualne, które potrafią stworzyć na niebie! Od gwiazdek, palm, rybek, chryzantem, po złocisty deszcz gwiazdek i głośne wybuchy! Sami na pewno niejednokrotnie widzieliście, jak różnorodne efekty mogą dawać wyrzutnie.

Ich mnogość, różnorodność i świetne efekty rodzą jednak pytanie: czy wyrzutnie to tanie fajerwerki? I tak. I nie.
Cena wyrzutni zależy od wielu elementów, takich jak:
ilość strzałów
efekt
czas trwania efektu
producent
Wiele składowych wpływa na to, że kupując fajerwerki na Sylwestra znajdziemy w hurtowniach fajerwerków zarówno tanie wyrzutnie, jak i te droższe (choć często znacznie bardziej efektowne).

Najtańsze fajerwerki to koszt rzędu około 8zł (np. wyrzutnia TXB 422), natomiast najdroższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych!

Jak wśród tylu dostępnych modeli wyrzutni wybrać ten/te najlepsze? Jakie wyglądają poszczególne efekty świetlne, generowane przez różne wyrzutnie? Na te pytanie odpowiemy w kolejnej części artykułu!

Fajerwerki na Sylwestra – naucz się rozpoznawać i nazywać ich efekty!

Nie da się ukryć, że większość ludzi (nawet tych, którzy przepadają za pirotechnicznymi pokazami) nie potrafi prawidłowo nazwać efektów, jaki dają fajerwerki na Sylwestra. Część z nich prawdopodobnie nie wie nawet, że efekty te mają swoje profesjonalne nazwy. Dzieje się tak, ponieważ z jednej strony, nazw rodzajów sztucznych ogni nie używa się aż tak często, a z drugiej w nazewnictwie dochodzi do różnych wymienności, nieścisłości oraz stosowania zamienników w różnych językach.

W czym może pomóc znajomość efektów fajerwerków? Przede wszystkim w ich zakupie. Niezależnie od tego, czy wybierasz tanie fajerwerki w hurtowni fajerwerków czy zamawiasz profesjonalny pokaz sztucznych ogni – dobrze wiedzieć i choć mniej więcej mieć w głowie obraz tego, na co się decydujesz.

Rodzaje fajerwerków: KOMETY
Jak łatwo się domyślić efekt komety został tak nazwany ze względu na oczywiste podobieństwo lotu wystrzelonych fajerwerków do widoku na lat komet. Komety mogą rozchodzić się na niebie w różne strony, a także posiadać różne kolory. Efekt komet jest na tyle popularny, że charakteryzuje zwykle tanie fajerwerki. Choć w połączeniu z innymi wyrzutniami może stworzyć i być uzupełnieniem niezwykle efektownego powietrznego show.

Rodzaje fajerwerków: RYBY
Efekt ten wizualnie przypomina “komety”, jednak “ryby” składają się z większej ilości mniejszych krótkich ramion, przypominających szybko poruszające się w różnych kierunkach małe rybki. Te fajerwerki na Sylwestra wyglądają spektakularnie, ale jednocześnie nieco chaotycznie.

Przykładowy produkt: Tokio

Rodzaje fajerwerków: PEONIE
Są to jedne z tych fajerwerków, których nazwę rzadko potrafimy podać, jednocześnie widząc je zastanawiamy się co daje efekt, tak drobnych mieniących się kryształków? To peonie, zwane także piwonie. Często występują w zestawach fajerwerków sklepowych lub, gdy kupujecie fajerwerki online. Są to stosunkowo popularne i dość tanie fajerwerki.

Przykładowy produkt: Kansas Kometa

Rodzaje fajerwerków: PALMY
Z pewnością łatwo rozpoznacie ten typ fajerwerków, gdyż na niebie układają się one w bardzo charakterystyczne kształty, wyglądem przypominające palmy. Decydując się na te fajerwerki na Sylwestra, możecie być pewni, że Wasz show będzie w iście hoolywoodzkim stylu.

Przykładowy produkt: Magia Nocy

Rodzaje fajerwerków: FONTANNY
Czym różni się ten typ fajerwerków? W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów, te fajerwerki na Sylwestra nie wystrzeliwują w niebo, a oglądać je można raczej bliżej podłoża. Fontanny trzeba umieścić stabilnie na podłożu, ich efekt sugerowany jest już w samej nazwie produktu i wynosi zwykle kilka metrów.

Przykładowy produkt: Gold Crackling Triplex

Na zakończenie jeszcze ostatni rodzaj fajerwerków na Sylwestra – jeszcze bardziej zjawiskowy i zaskakujący niż poprzednie.

Rodzaj fajerwerków: SMOCZE JAJO
Ten rodzaj fajerwerków na Sylwestra łączy w sobie więcej niż jeden efekt. Fajerwerki najpierw rozbłyskują na niebie niczym chryzantemy – ramiona rozchodzą się od środka w koło. A następnie na ich końcach pojawiają się dodatkowe małe rozbłyski, którym towarzyszy głośny huk.

Przykładowy produkt: Kombat Komet

Jak zrobić bezpieczny pokaz fajerwerków?
Poza kwestią ceny i doboru fajerwerków ze względu na ich efekty, najważniejszym zagadnieniem, podczas przygotowań do Sylwestrowego pokazu fajerwerków jest kwestia bezpieczeństwa.
Bez względu na to, czy zdecydowałeś się kupić tanie fajerwerki, czy też ogromne zestawy fajerwerków warte po kilkaset złotych – pamiętaj, że pokaz fajerwerków na Sylwestra ma sprawiać radość i budzić pozytywne emocje, a nie być źródłem problemów, nieprzyjemności czy nawet groźnych obrażeń.

Jak właściwie przygotować się do pokazu fajerwerków?
Przygotowaliśmy dla Was krótką ściągę i mamy nadzieję, że zastosowanie się do zawartych w niej rad pozwoli Wam dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie używać zakupione przez Was fajerwerki na Sylwestra. Jak zrobić pokaz fajerwerków?
1. Fajerwerki na Sylwestra kupuj z bezpiecznych, sprawdzonych źródeł.
2. Zawsze czytaj instrukcję obsługi zamieszczoną na opakowaniu – pomimo wielu podobieństw, między fajerwerkami mogą pojawić się różnice, np. w sposobie ich odpalania – warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami. Zajmie Ci to chwilkę, a pozwoli zachować bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i osób, które będą w pobliżu.
3. Nigdy nie odpalaj fajerwerków na Sylwestra w domu (np. przez okno) czy na balkonie! To skrajnie niebezpieczne!
4. Przestrzegaj zachowania stosownej odległości! Nawet jeśli masz już duże doświadczenie z pirotechniką, pamiętaj, że bywa ona nieprzewidywalna.
5. Dbaj o bezpieczeństwo innych! Jeśli przygotowujesz pokaz fajerwerków na Sylwestra, pamiętaj, że to Ty jesteś odpowiedzialny również za bezpieczeństwo swoich znajomych. Przed pokazem wyznacz bezpieczną odległość, w której wszyscy mają stać obserwując pokaz pirotechniczny bez obaw.
6. Odpalaj pirotechnikę używając do tego długich zapalniczek lub zapałek.
7. Nie odpalaj pirotechniki w obecności zwierząt! Głośne wystrzały mogą bardzo przestraszyć zarówno domowych pupili, jak i dzikie zwierzęta.

8. Nigdy nie próbuj ponownie odpalać niewypałów! Jest to bardzo niebezpieczne. Jeśli któryś z Twoich fajerwerków nie wybuchł – odczekaj około 20 minut zanim się do niego zbliżysz.
9. Przygotuj wiadro z wodą lub coś podobnego, co posłuży Ci do utylizacji zebranych i wykorzystanych fajerwerków na Sylwestra.
10. Baw się dobrze! Pamiętaj, że noc sylwestrowa zdarza się tylko raz do roku i masz cały rok, żeby zaplanować niezapomniany i spektakularny pokaz fajerwerków na Sylwestra!

Fajerwerki na Sylwestra – czy wiesz już wszystko?

Mamy nadzieję, że poniższy artykuł znacznie ułatwi Wam przygotowania do Sylwestra. Choć fajerwerki na Sylwestra to temat rzeka, chcieliśmy po krótce przedstawić Wam kilka najważniejszych zagadnień związanych z nimi i ułatwić wybór idealnych produktów, które rozświetlą Wasze niebo w sylwestrowo-noworoczną noc.
Gdy wybieracie fajerwerki na Sylwestra, pamiętajcie, że czy to drogie czy tanie fajerwerki – zawsze trzeba stosować się do ich instrukcji i zachować zdrowy rozsądek!
Życzymy Wam udanej zabawy Sylwestrowej i pięknych pokazów fajerwerków!

Macie jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

http://ins-fireworks.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv