Aktualności

Published on 23 lutego, 2014 | by admin

Euro 2016: Polska w grupie D z Niemcami!

W Nicei zakończyło się losowanie grup kwalifikacyjnych do Euro 2016. Reprezentacja Polski zagra w grupie D razem z Niemcami, Irlandią, Szkocją, Gruzją oraz Gibraltarem. Przypomnijmy, że z naszymi zachodnimi sąsiadami jeszcze nie udało nam się wygrać. 

Reklama: Kibolu! Masz siłownie ? Zobacz koniecznie…

W turnieju finałowym we Francji po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy wystąpią aż 24 drużyny. Pierwsze spotkania eliminacji zaplanowano na 7-9 września tego roku.

53 zespoły zostały podzielone na dziewięć grup – osiem jest sześciodrużynowych, a w jednej zagra pięć ekip. Bezpośredni awans wywalczą po dwie czołowe drużyny z każdej grupy oraz najlepsza spośród tych, które zajmą trzecie lokaty. Pozostałe osiem z trzecich pozycji utworzy cztery pary barażowe. Mecze będą odbywać się od czwartku do wtorku (UEFA nazywa to “tygodniem futbolu”).

Podziału koszyków UEFA dokonała według rankingu krajów. Biało-czerwoni – mimo słabych ostatnio występów – byli losowani z trzeciego. Oznaczało to, że nie mogli trafić na będące na tym samym szczeblu Serbię, Turcję, Słowenię, Izrael, Norwegię, Słowację, Rumunię i Austrię.

UEFA już wcześniej poinformowała, że z powodów politycznych nie mogli zagrać ze sobą Hiszpania i Gibraltar oraz Armenia i Azerbejdżan.

Na losowanie wybrała się delegacja PZPN na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem i selekcjonerem Adamem Nawałką. Specjalnie zaproszenie UEFA – jako jeden z trzynastu wybitnych europejskich bramkarzy – otrzymał Jan Tomaszewski. Oprócz niego na scenie w roli “sierotek” pojawili się m.in. Dino Zoff, Ivo Viktor, Peter Schmeichel, Jean-Marie Pfaff, Fabien Barthez i Rinat Dasajew.

Galę prowadzili inni byli znakomici piłkarze Ruud Gullit i Bixente Lizarazu, a także tradycyjnie sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino.

Wyniki losowania kwalifikacji do Euro 2016:

Grupa A

1. Holandia
2. Czechy
3. Turcja
4. Łotwa
5. Islandia
6. Kazachstan

Grupa B

1. Bośnia i Hercegowina
2. Belgia
3. Izrael
4. Walia
5. Cypr
6. Andora

Grupa C

1. Hiszpania
2. Ukraina
3. Słowacja
4. Białoruś
5. Macedonia
6. Luksemburg

Grupa D

1. Niemcy
2. Irlandia
3. Polska
4. Szkocja
5. Gruzja
6. Gibraltar

Grupa E

1. Anglia
2. Szwajcaria
3. Słowenia
4. Estonia
5. Litwa
6. San Marino

Grupa F

1. Grecja
2. Węgry
3. Rumunia
4. Finlandia
5. Irlandia Północna
6. Wyspy Owcze

Grupa G

1. Rosja
2. Szwecja
3. Austria
4. Czarnogóra
5. Mołdawia
6. Liechtenstein

Grupa H

1. Włochy
2. Chorwacja
3. Norwegia
4. Bułgaria
5. Azerbejdżan
6. Malta

Grupa I

1. Portugalia
2. Dania
3. Serbia
4. Armenia
5. Albania

Źródło: sport.wp.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv