Published on 16 października, 2023 | by admin

Eliminacje mistrzostw Europy: Polska 1-1 Mołdawia

Prowadzona przez Michała Probierza reprezentacja Polski zremisowała 1-1 (0-1) w meczu 8. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią. Bramkę dla gości strzelił Ion Nicolaescu, a dla Polski trafił Karol Świderski. Następny mecz w eliminacjach “biało-czerwoni” zagrają z Czechami (17 listopada, 20:45, Warszawa).

W pierwszym kwadransie gry obraz meczu był wyrównany, ale to Mołdawia wykreowała sobie lepsze okazje. Niecelnie strzelał Virgiliu Postolachi, a chwilę później “biało-czerwonych” uratował Sebastian Szymański, który wybił piłkę lecącą do bramki gospodarzy. Z biegiem czasu Polska starała się przejąć inicjatywę, lecz szanse zmarnowali Karol Świderski i Paweł Wszołek. W 26. minucie goście zasłużenie objęli prowadzenie. Z narożnika boiska dośrodkował Vadim Rață, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Ion Nicolaescu, który strzałem z powietrza pokonał Wojciecha Szczęsnego. Po stracie gola nie było klarownych okazji pod bramkami. Dopiero w 43. minucie Jakub Kiwior wrzucił do wbiegającego Pawła Wszołka, a wahadłowy Legii niecelnie główkował. Tuż przed przerwą “biało-czerwoni” wreszcie realnie zagrozili rywalom. Przemysław Frankowski ruszył lewą stroną boiska i wrzucił do Arkadiusza Milika. Napastnik Juventusu uderzył głową, ale intuicyjnie interweniował Dorian Răilean, a z dobitką 29-letniego napastnika nie miał już większych problemów. Następnie Świderski wpadł z futbolówką w “szesnastkę” gości, lecz piłka po jego strzale przeleciała nad bramką Mołdawii.

“Biało-czerwoni” zdecydowanie lepiej weszli w drugą odsłonę gry, co w konsekwencji doprowadziło do wyrównania. Piotr Zieliński zagrał w pole karne, a tam Milik umiejętnie zostawił piłkę Świderskiemu, który uderzeniem lewą nogą pokonał Răileana. Następnie mogło być 2-1, ale strzał Frankowskiego został w ostatniej chwili zblokowany przez defensora gości. W 86. minucie Kamil Grosicki zagrał prostopadle do wbiegającego Jakuba Kamińskiego, a ten w niezłej okazji trafił tylko w Răileana. W doliczonym czasie gry Adam Buksa mógł zapewnić Polsce trzy punkty, ale napastnik oddał niecelne uderzenie.

15 października 2023, 20:45 – Warszawa (PGE Narodowy)
Polska 1-1 Mołdawia