Published on 31 marca, 2015 | by admin

Eliminacje Euro 2016: Irlandia – Polska 1:1 29.03.2015

W meczu z Irlandią w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Polska zremisowała w Dublinie 1:1.

Na Aviva Stadium, mogącym pomieścić 51 700 widzów był prawie komplet. Irlandzka federacja piłkarska (FAI) przekazała Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej 3300 biletów na niedzielny mecz. Jednak szacuje się, że na trybunach zasiadło ponad 10.000 polskich kibiców.

Obecnie w Irlandii żyje 150 000 tysięcy Polaków, którzy w ten sposób stanowią największą grupę etniczną w tym kraju.

Sześciu kibiców reprezentacji Polski udających się na mecz eliminacji Mistrzostw Europy z Irlandią trafiło do aresztu w niedzielę wieczorem. Fani, którzy lecieli do Dublina samolotem z Warszawy, zachowywali się agresywnie podczas podróży. Po przylocie do Dublina, kiedy samolot stanął, nie otwarto drzwi. Poproszono nas o pozostanie na miejscach i poczekanie na przyjazd irlandzkiej policji. Na pokład weszło 10 funkcjonariuszy z pałkami, kajdankami. Wyprowadzili sześciu skutych kibiców. Odbyło się to przy dużym aplauzie pozostałych pasażerów, głównie Polaków.

Mecz eliminacji Euro 2016 reprezentacji Polski z Irlandią w Dublinie śledziło 12,3 mln widzów. Spotkanie transmitowane było na głównej antenie Polsatu i w Polsacie Sport. Średnia oglądalność spotkania na obu antenach wyniosła ponad 6,8 mln widzów. Ponad milion więcej kibiców przed telewizorami zgromadziła druga połowa spotkania, w której to w doliczonym czasie gry do remisu doprowadzili Irlandczycy.

Podczas meczu Irlandia – Polska zadebiutowała nowa flaga reprezentacyjna Arki Gdynia. Wraz z nią w Dublinie pojawiła się liczna delegacja Arkowców.

Inne ekipy:

ŁKS&Zawisza&GKS Tychy:

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem “Biało-czerwonych” będzie Gruzja.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv