Aktualności

Published on 20 września, 2013 | by admin

El. MŚ 2014: FIFA nałoży karę na Ukrainę za rasizm

Piłkarska reprezentacja Ukrainy, rywal Polski w grupie H eliminacji mistrzostw świata 2014, zostanie ukarana przez FIFA za rasistowskie zachowanie kibiców. Konsekwencją może być grzywna, zamknięcie trybun na kolejny mecz, a nawet odjęcie trzech punktów. 

O postępowaniu, które wszczęła Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, poinformował w piątek wiceprezes krajowej federacji Serhij Storożenko.

Do niewłaściwego zachowania fanów miało dojść podczas wygranego 9:0 spotkania z San Marino we Lwowie. Dopatrzono się banerów z rasistowskimi treściami oraz dużej koszulki z numerem 88, który dla neonazistów oznacza oddanie czci Hitlerowi. Ponadto kilkadziesiąt osób wykonywało małpie gesty pod adresem urodzonego w Brazylii Ukraińca Edmara.

– Grozi nam zamknięcie stadionu, ale możemy także stracić trzy punkty. Wszystkiego dowiemy się prawdopodobnie pod koniec września – poinformował Storożenko.

Dodał, że osoba odpowiedzialna za kontakt z kibicami, została już pozbawiona pracy w federacji.

Ukraina, która 11 października podejmie w Charkowie Polskę, zajmuje trzecie miejsce w grupie H z 15 punktami. Tyle samo ma Czarnogóra, a liderem jest Anglia, która zgromadziła o jeden więcej. Biało-czerwoni są na czwartej pozycji z 13 punktami.

Źródło: wp.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv