Aktualności

Published on 27 września, 2022 | by admin

Dudek oszalał, chce powrotu Sousy

W mediach coraz częściej pojawiają się głosy żądające zwolnienia Czesława Michniewicza. Swoją ciekawą propozycję przedstawił Jerzy Dudek, który chce powrotu Paulo Sousy!

Czesław Michniewicz prowadzi naszą kadrę od marca 2022 roku. W tym czasie odbyło się 8 spotkań reprezentacji, a bilans selekcjonera nie wygląda najlepiej. Biało-Czerwoni wygrali bowiem zaledwie 3 z nich, jednak udało się osiągnąć najważniejsze – po zwycięstwie nad Szwecją Polska pojedzie na mundial. Po ostatnich występach naszej kadry nie wszyscy chcą jednak, by Czesław Michniewicz dalej ją prowadził i nie zmieniło tego nawet utrzymanie się w dywizji A Ligi Narodów oraz zachowanie pierwszego koszyka podczas eliminacji grup Mistrzostw Europy. Czarę goryczy wśród niektórych kibiców przelały beznadziejne (pod kątem stylu) spotkania rozegrane podczas ostatniego zgrupowania, kiedy to Polska mierzyła się z Holandią oraz Walią.

W gronie niezadowolonych jest między innymi Jerzy Dudek. Były reprezentant naszego kraju wypowiedział się na temat gry Biało-Czerwonych w Przeglądzie Sportowym. 49-latek stwierdził, że z taką grą, poza naszym zasięgiem jest nie tylko faworyt grupy Argentyna, ale także Meksyk oraz Arabia Saudyjska. Były bramkarz Realu Madryt czy Liverpoolu powiedział też, co należy zrobić, by sytuację naszej kadry uratować. Do tego jest według niego potrzebna zmiana selekcjonera.

Kandydatem Jerzego Dudka jest Paulo Sousa. Według niego na dwa miesiące przed Mistrzostwami Świata w Katarze jedynie Portugalczyk byłby w stanie stworzyć coś pozytywnego z tego bałaganu, a Cezary Kulesza powinien rozpocząć rozmowy póki ten nie ma jeszcze innej pracy.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv