Aktualności no image

Published on 22 czerwca, 2013 | by admin

“Druga strona”! Jest nowe stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia

Od lat na bielskim stadionie można usłyszeć zachętę do dopingu “druga strona odpowiada!”. Dziś w Bielsku-Białej powstało drugie stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia, które przyjęło nazwę “Druga strona”.

Dotychczas jedynym stowarzyszeniem kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała było to związane raczej ze środowiskiem “młyna”. Od dziś o dobro klubu ma też zabiegać stowarzyszenie, któremu bliższy jest raczej doping z trybuny krytej. Na początek, nowe stowarzyszenie określiło cele swojej działalności, które w całości cytujemy:

1. Stowarzyszenie powstaje, by wspierać TS Podbeskidzie. Nie jest naszym zamiarem konkurowanie z dotychczas istniejącym stowarzyszeniem ani zastępowanie go, zamierzamy jedynie stworzyć alternatywę dla tych, którzy nie odnajdują się w dotychczasowej formule działania a czują się związani z naszym klubem na dobre i na złe. Celem działania “Drugiej Strony” nie jest wzmacnianie “ruchu kibicowskiego”, lecz naszego klubu – TS Podbeskidzie.

2. Naszą intencją jest współpraca z klubem i jego władzami, niezależnie od spraw personalnych i własnościowych. Traktujemy TS Podbeskidzie jako dużą rodzinę, w której może zdarzyć się różnica zdań, ale wszyscy działamy na rzecz dobra klubu.

3. Naszym celem jest zagospodarowanie tych pól aktywności, które wzmocnią całą klubową społeczność, a w szczególności:
a) Polepszenie jakości dopingu na stadionie w Bielsku-Białej
b) Organizacja wyjazdów na mecze TS Podbeskidzie
c) Informowanie społeczności kibiców i sympatyków TS Podbeskidzie o sprawach klubowych (np. w formie strony WWW)
d) Promocja szacunku i przywiązania do tradycji i barw klubowych
e) Promowanie klubu wśród dzieci i młodzieży, począwszy od przedszkoli po środowiska akademickie
f) Promocja klubu w środowiskach sportowych w regionie poprzez przyciąganie młodzieży piłkarskiej z małych klubów na mecze TS Podbeskidzie.

4. Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich podzielających nasze przywiązanie do klubu i respektujących naszą wizję aktywności kibicowskiej.

Źródło: sportslaski.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv