Kibice charytatywnie

Published on 15 listopada, 2017 | by admin

Druga edycja akcji #WszyscyDoWioseł

17 listopada br. odbędzie się druga edycja charytatywno-sportowej akcji #WszyscyDoWioseł, która jest organizowana przez Fundację Legii wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i kibicowską grupą „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”. Inicjatywa łączy sportową pasję, aktywność fizyczną i elementy rywalizacji ze szlachetną ideą pomocy potrzebującym.

Celem akcji, która odbędzie się w strefach Silver i Gold Stadionu Legii, jest zebranie środków na zakup karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu zaplanowana jest w piątek o 15:00.

Założeniem akcji jest „przepłynięcie” dystansu długości Wisły (1047 km) w dwóch sztafetach: jednej startującej od ujścia rzeki, a drugiej od jej źródeł. Cztery ergometry tworzyć będą osadę, zaś dwie osady – sztafetę. Sztafety mają za zadanie „spotkać się” w Warszawie, czyli w połowie pełnego dystansu. Pełny założony dystans uczestnicy mają osiągnąć w ciągu 12 godzin. Wyścig rozpocznie się o godzinie 10.00.

Wszyscy Do Wioseł to projekt o wielkim potencjale, który łączy w sobie idee współpracy, sportowego wyzwania i pomocy. Poprzednia edycja zakończyła się pełnym sukcesem, dzięki czemu mogliśmy zakupić ergometry oraz dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Akcja niesie ze sobą wiele pozytywnej energii, którą w tym roku zamierzamy wykorzystać na zebranie środków, które przeznaczone zostaną na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Cieszy nas fakt, że wszyscy członkowie legijnej rodziny zaangażowali się w realizację naszego wspólnego celu – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

W tym roku akcja #WszyscyDoWioseł organizowana jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz kibicowską grupą „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, która od prawie dwóch lat wspiera Centrum Zdrowia Dziecka.

– Grupa „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” powstała z chęci niesienia pomocy. Pod koniec lutego 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z Centrum Zdrowia Dziecka, na skutek której rozpoczęliśmy odnawianie ścian, zaczynając od korytarzy, na izolatkach kończąc. Dowiedzieliśmy się, że jedną z pilniejszych potrzeb jest zakup specjalistycznej karetki i od maja rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na ten cel, dzięki której udało nam się zebrać prawie 90 000 zł. Kolejnym etapem jest akcja Wszyscy Do Wioseł – mówi Katarzyna Lancman-Smakosz, rzecznik grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”.

źródło: materiały prasowe

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv