Aktualności

Published on 4 października, 2013 | by admin

Ciekawe badanie kibiców piłkarskich

Wyniki badania przeprowadzonego przez spółkę Ekstraklasa SA wspólnie z MillwardmBrown SMG KRC z pewnością zszokowały wielu dziennikarzy oraz publicystów. Okazało się bowiem, że przeciętny kibic piłkarski w naszym kraju jest oczytany i wykształcony, a dodatkowo aktywny fizycznie.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie obywateli Polski, której liczebność wynosiła 3 tysiące osób. Z opublikowanych statystyk wynika, że 64% Polaków interesuje się sportem, a 37% piłką nożną.

“Kibice, którzy oglądają mecze na stadionach, to najczęściej osoby młode i co ważne, lepiej wykształcone niż przeciętny Kowalski. Ponad 50 proc. ma mniej niż 34 lata, prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym i średnim wykształceniem. Kibice piłkarscy, zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionach, to też osoby zdecydowanie bardziej aktywne sportowo niż statystyczny Polak. Ponad 54 proc. z nich w miarę regularnie uprawia sport; najchętniej jeżdżą na rowerze, biegają, pływają lub grają w piłkę nożną. To prawie trzykrotnie więcej niż w całej populacji. W Polsce regularne uprawianie sportu deklaruje 20 proc. Polaków” – czytamy w dalszej części podsumowania przygotowanego przez autorów badania.

Raport zawiera także informacje dotyczące stylu życia fanów futbolu. Są one bardzo budujące.

“Kibice piłkarscy,a zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionie, to osoby, które częściej sięgają po gazety, słuchają radia, korzystają z internetu. Ci, którzy chodzą na stadiony, to też osoby dużo bardziej zaawansowane technologicznie. Korzystają z najnowszych mediów: częściej posiadają tablety, telefony komórkowe z internetem. 70 proc. ze stadionowych kibiców sięga po codzienne gazety, ponad 80 proc. regularnie korzysta z internetu, prawie 1/3 ściąga regularnie aplikacje na telefon, co dziewiąty posiada tablet w domu, a prawie 60 procent posiada konto na portalu społecznościowym” – można dowiedzieć się z lektury podsumowania.  Zaskoczeni?

antivirus software download

źródło: kibice.net

zp8497586rq


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv