Stadiony

Published on 19 września, 2017 | by admin

Budowa stadionu Wisły Płock w 2018 roku ?

Na poprzedniej sesji rady miasta prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział, że na wrześniowym posiedzeniu zaprezentowana zostanie konstrukcja finansowa budowy nowego stadionu przy Łukasiewicza 34. Niestety wciąż nie ma odpowiedzi ze strony Orlenu w sprawie partycypacji w kosztach.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Sportu, Kultury i Turystyki. Jednym z projektów uchwał, jaki jest przygotowywany na najbliższą sesję rady miasta jest zmiana w wieloletniej prognozie finansowej.

Budowa nowego stadionu to koszt ok. 100 milionów złotych. Miasto na razie zarezerwowało niecałe 30 milionów – pieniądze pochodzą z zaległych podatków CIT, jakie w kwietniu wpłynęły na konto Ratusza.

a niecałe dwa tygodnie radni podniosą rękę za kolejnym przesuwaniem środków. Tym razem dołożono by kolejne 55 milionów, a to dałoby łączną kwotę niemal 82 milionów. Jak informuje przewodniczący komisji kultury, sportu i turystyki, Michał Sosnowski, w rozbiciu na poszczególne lata tak to się przedstawia:

2017 – 1 751 386,43 zł
2018 – 3 mln zł.
2019 – 25 mln zł
2020 – 25 mln zł
2021 – 27 mln zł.

– Dalej wszystko zależy od tego, co się w tym dokumencie znajdzie i jaki harmonogram rzeczowo-finansowy przygotuje firma, która wygra przetarg, ale realny termin “wbicia pierwszej łopaty” według UMP, to sierpień-wrzesień 2018 – poinformował radny Michał Sosnowski.
Miasto nadal czeka na odpowiedź ze strony Orlenu. Prezydent Andrzej Nowakowski wysłał do koncernu pismo z prośbą o partycypację w kosztach.

źródło: (M.W.) portalplock.pl

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv