Aktualności

Published on 28 listopada, 2013 | by admin

Boniek po stronie kibiców!

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek bardzo szybko zareagował na list Komendanta Głównego Policji. Marek Działoszyński zaapelował do władz związku o podjęcie uchwały o nakazie rozgrywania spotkań w ramach T-Mobile Ekstraklasy bez kibiców gości. Co na to PZPN?

Boniek odpowiedział na list KGP i zapowiedział, że żadnej uchwały nie będzie. – “Szanowny Panie Komendancie. Uprzejmie informuję, że z należytą uwagą oraz zrozumieniem zapoznałem się z pismem datowanym na 26 listopada 2013 roku. Jednakże odnosząc się do prośby Pana Komendanta oznajmiam, iż Polski Związek Piłki Nożnej nie podejmie uchwały nakazującej rozgrywanie wszystkich pozostałych meczów piłki nożnej szczebla Ekstraklasy w sezonie 2013-14 bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych.

W ocenie PZPN wprowadzenie tego typu zbiorowej sankcji dyscyplinarnej byłoby niewłaściwe oraz nie przyniosłoby poprawy sytuacji odnośnie do wymienionych w piśmie Komendanta problemów” – czytamy w oświadczeniu Zbigniewa Bońka.

Przypomnijmy, że Działoszyński domagał się podjęcia przez PZPN stosownych działań w obliczu – jak sam stwierdził – “pogarszającego się poziomu bezpieczeństwa”. Jak jednak widać, Komendant Główny Policji przestrzelił i to dość mocno ze swoim apelem. Jeśli KMG widzi na stadionach przestępców, to właśnie jego podwładni są tymi, którzy powinni sobie z nimi radzić. Karanie wszystkich kibiców za nieudolność policji nie jest na pewno drogą, którą powinniśmy podążać i dobrze, że PZPN zdaje sobie z tego sprawę.

Pełną treść oświadczenia prezesa Zbigniewa Bońka można znaleźć TUTAJ!

Źródło: pilkanozna.pl

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv