Reprezentacja

Published on 12 sierpnia, 2021 | by admin

Bez części kibiców we wrześniowych meczach eMŚ?

Najbliższe spotkania eliminacji do Mistrzostw świata 2022 w Katarze odbędą się bez udziału kibiców przyjezdnych – takie informacje przekazali swoim czytelnikom dziennikarze SkySports. Jeśli wiadomości te potwierdzą się, polskich kibiców zabraknie na trybunach w wyjazdowym spotkaniu z San Marino, natomiast angielskich oraz albańskich w trakcie pojedynków na Stadionie Narodowym.

Coraz więcej przypadków zarażeń koronawirusem na przestrzeni poprzednich tygodni na całym świecie może sprawić, że profesjonalna piłka nożna znów zanotuje wielkie straty. Mowa bowiem o zaniżonych wpływach z dni meczowych, które są istotnym elementem budżetu na każdy sezon. Wiele klubów w ostatnich miesiącach popadło w związku z tym w tarapaty finansowe, a kibice nie mogli oglądać ukochanych drużyn z poziomu trybun. Historia może się powtórzyć już wkrótce, a by do tego nie dopuścić lub co bliższe prawdzie jak najbardziej to utrudnić, FIFA oraz UEFA planują podjąć szybkie decyzje ograniczające liczbę fanów na stadionach. Mowa tu o zakazie wpuszczania kibiców przyjezdnych na spotkania eliminacji Mistrzostw Świata, które rozgrywane będą we wrześniu. Ma to na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa. Według SkySports stosowne pisma zostały wysłane przez obie organizacje do federacji na całym świecie.

We wrześniu Biało-Czerwoni rozegrają 3 spotkania eliminacyjne. Najpierw w Warszawie podejmą Albanię (2.09), następnie polecą do San Marino (05.09), a zgrupowanie zakończą meczem na Narodowym z Anglią (08.09). Wszystkie pojedynki rozpoczną się o godzinie 20:45.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv