Aktualności

Published on 3 lutego, 2017 | by admin

Bełchatów z ośrodkiem Kibice Razem.

GKS Bełchatów będzie kolejnym polskim klubem, który będzie miał swój ośrodek w ramach ministerialnego projektu Kibice Razem. Celem strategicznym programu jest poprawa organizacji i poziomu bezpieczeństwa imprez sportowych poprzez kontynuowanie dialogu i współpracy z kibicami. Założenia mają być osiągnięte poprzez systematyczne udzielanie wsparcia dla pozytywnych inicjatyw kibiców, pomaganie w rozwoju czy profesjonalizacji stowarzyszeń kibiców.

Jak informuje Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów “Torfiorze” odpowiedzialne w Bełchatowie za prowadzenie ośrodka, wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa oraz facebookowy profil na którym podane zostaną szczegóły dotyczące bełchatowskiego oddziału.

Pomysł stworzenia tego typu ośrodków został zaczerpnięty od naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszy Fanprojekte powstał w 1981 roku w Bremie, gdzie pracownicy miejscowego uniwersytetu podjęli się moderacji dyskusji, jaka toczyła się w środowisku kibiców Werderu Brema po tragicznej śmierci jednego z nich podczas zamieszek z udziałem kibiców HSV.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv