Aktualności

Published on 16 grudnia, 2014 | by admin

Ajax Amsterdam nie wpuści kibiców Legii.

Ajax Amsterdam oznajmił, że nie będzie sprzedawał kibicom Legii Warszawa biletów na pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej.

2 grudnia Komitet Dyscyplinarny UEFA nałożył na Legię szereg kar w związku z zachowaniem jej kibiców podczas wyjazdowego meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej z KSC Lokeren, a jedną z nich jest zakaz wyjazdowy dla kibiców mistrzów Polski do końca trwającej edycji rozgrywek.

Oznacza to, że Legia nie może zamówić u swoich rywali i dystrybuować między swoimi kibicami biletów na mecze wyjazdowe Ligi Europejskiej, ale nic nie stałoby na przeszkodzie temu, by to rywal Wojskowych – w najbliższym przypadku Ajax – sprzedawał bilety pojedynczym kibicom Legii.

Już wiadomo jednak, że mistrzowie Holandii nie zdecydują się na ten krok. “Ajax będzie sprzedawał bilety tylko kibicom Ajaksu. Kibice drużyny przyjezdnej nie zostaną wpuszczeni na stadion ze względów bezpieczeństwa” – poinformował holenderski klub.

Mecze 1/16 finału LE między Legią a Ajaksem zostaną rozegrane 19 i 26 lutego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Amsterdamie, a do rewanżu dojdzie na PEPSI Arenie. Stadion Legii będzie w całości zamknięty dla kibiców – to druga z kar nałożonych na stołeczny klub przez UEFA po wydarzeniach w Lokeren.

źródło: sportowefakty.pl / ajax.nl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv