Aktualności

Published on 31 października, 2015 | by admin

15 tys. podpisów pod petycją Pogoni

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin w chwili obecnej zebrało już ponad 15 tys. podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie stadionu Pogoni w Szczecinie. To zdecydowanie więcej niż wymagane 400 podpisów, ale fani nie zamierzają jeszcze zakończyć zbiórki.

– Nadal chcemy te podpisy zbierać – podkreśla Maciej Kasprzyk ze stowarzyszenia kibiców. – Pod koniec miesiąca, czyli za dwa, trzy dni złożymy w urzędzie miejskim potrzebne dokumenty wraz z listami z podpisami.

-Chcemy mieć ich jak najwięcej, aby pokazać prezydentowi Szczecina ile osób jest za nowym stadionem w mieście – tłumaczy Kasprzyk. – Mamy tych 15 tys. podpisów, które zostały przez nas zweryfikowane. Ale spodziewamy się jeszcze przynajmniej z 5-10 tys. Jak je sprawdzimy, to nawet te dodatkowe listy zaniesiemy prezydentowi.

Projekt uchwały stowarzyszenie przygotowało już ponad dwa miesiące temu. Określa ono kierunki działań prezydenta miasta w zakresie budowy nowego stadionu w Szczecinie.

“Projekt zakłada, że miasto odstąpi od modernizacji stadionu przy ul. Twardowskiego z uwagi na „brak uzasadnienia ekonomicznego inwestycji oraz brak faktycznych możliwości dokonania modernizacji zapewniającej nowoczesny poziom rozwiązań konstrukcyjnych”. Zaleca także przystąpienie do oceny możliwości budowy nowego stadionu przy ul. Twardowskiego na terenie tzw. boiska nr 2 oraz dawnego basenu Pogoni, albo też oceny możliwości budowy stadionu w Kołbaskowie (przy CH Auchan). Kibice proponują, aby zaznaczyć w uchwale, iż koszt nowej inwestycji nie może być większy niż 200 mln zł, a stadion miałby około 20 tys. miejsc. Zakładają także, że stadion będzie spełniał wymogi 4 kategorii UEFA” – informuje internetowy serwis Głosu Szczecińskiego.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv