Aktualności

Published on 9 grudnia, 2016 | by admin

10-lecie grupy UZaLeżnieni

W minioną sobotę legijna grupa „UZaLeżnieni” świętowała 10-lecie swojego istnienia. Urozmaiceniem tego wydarzenia był m.in. turniej piłki nożnej, w którym udział wzięli kibice Legii, a także Olimpii, Radomiaka i Zagłębia.

Relacja UZaLeżnieni:
W sobotę 3 grudnia świętowaliśmy X-lecie naszej UZaLeżnionej grupy. Sam pomysł turniej-melanż padł już kilka lat temu, a przygotowania do imprezy trwały dłuższy czas. Na turniej zaprosiliśmy 7 drużyn: WFH, Ultras Zagłębie, Olimpia Elbląg, Ultras Radomiak, Tradycja Pokoleń, Warszawscy Fanatycy oraz Capital City. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i lekko po 10 rozpoczęliśmy zmagania piłkarskie.

Wyniki spotkań grupowych:
Tradycja Pokoleń 3 -0 Olimpia Elbląg
Ultras Radomiak 2-0 Warszawscy Fanatycy
Ultras Zagłębie 0-3 WFH
UZaLeżnieni 1-1 Capital City
Tradycja Pokoleń 1-0 WFH
Ultras Radomiak 2-0 Capital City
Ultras Zagłębie 2-1 Olimpia Elbląg
UZaLeżnieni 1-2 Warszawscy Fanatycy
Ultras Zagłębie 1-3 Tradycja Pokoleń
UZaLeżnieni 1-2 Ultras Radomiak
Olimpia Elbląg 0-3 WFH
Capital City – Warszawscy Fanatycy

Grupa A
1. Tradycja Pokoleń 9 pkt
2. WFH 6 pkt
3. Ultras Zagłębie 3 pkt
4. Olimpia Elbląg 0 pkt

Grupa B
1. Ultras Radomiak 9 pkt
2. Warszawscy Fanatycy 4 pkt
3. Capital City 2 pkt
4. UZL 1 pkt

Półfinał:
Tradycja Pokoleń – Warszawscy Fanatycy
Ultras Radomiak – WFH 1-1 k 2.3

Mecz o VII Miejsce:
UZL 3-0 Olimpia Elbląg

Mecz o V Miejsce:
Ultras Zagłębie 0-3 Capital City

Mecz o III Miejsce:
Ultras Radomiak 4-1 Warszawscy Fanatycy

Finał:
WFH 1-0 Tradycja Pokoleń

Po uroczystym wręczeniu medali i pucharów odbył się mecz Ultras Zagłębie – UZL banda na bandę. Jednak główny punkt dnia dopiero nadchodził… po turnieju razem z przyjaciółmi przenieśliśmy się do wynajętego lokalu, gdzie po szybkim obiedzie i zakwaterowaniu w pobliskim hotelu rozpoczęliśmy imprezę, która trwała do białego rana. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie! Był to dla nas naprawdę bardzo ważny dzień.

PS. Wszystkim tak się podobało, że chyba powtórzymy jeszcze kiedyś taki turniej 🙂

Relacja Ultras Radomiak:
3 grudnia w Warszawie odbył się halowy turniej piłkarski z okazji 10-lecia naszych Przyjaciół z Grupy UZaLeżnieni. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Ultras Radomiak przez rozgrywki grupowe przeszedł jak burza notując komplet zwycięstw pokonując kolejno – Warszawskich Fanatyków 2:0, Capital City 2:0, Uzależnieni 2:1. W półfinale trafiamy na Warsaw Fans Hooligans, po zaciętym meczu i bramce straconej w samej końcówce spotkanie kończy się remisem i o udziale w finale decydowały rzuty karne. Lepsi okazali się przeciwnicy, którzy jak się później okazało triumfowali w całym turnieju pokonując w finale Tradycję Pokoleń. W meczu o 3. miejsce pewnie wygrywamy 4:1 i możemy cieszyć się z odebrania pucharu i brązowych medali.

Końcowa klasyfikacja:
1. Warsaw Fans Hooligans
2. Tradycja Pokoleń
3. Ultras Radomiak
4. Warszawscy Fanatcy
5. Capital City
6. Ultras Zagłębie
7. UZaLeżnieni
8. Olimpia Elbląg

Po turnieju udajemy się do lokalu na imprezę, która trwała do godzin porannych. Dziękujemy chłopakom z UZL za świetnie zorganizowany turniej i za gościnę. Dzięki także dla wszystkich, których mieliśmy okazje poznać, wymienić poglądy i spędzić ten długi i pełen atrakcji dzień w doskonałej atmosferze.

LEGIA i RADOMIAK, RADOMIAK i LEGIA!!

Relacja Ultras Zagłębie:
W ten weekend nasi Przyjaciele z grupy UZL organizują turniej piłkarski, w którym na 8 drużyn zajmujemy 6 miejsce. Po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy turnieju do późnych godzin porannych toczyli zmagania już w mniej sportowych dyscyplinach 😉

Co tu więcej dodać: Było mega mocno! Dziękujemy UZL za zaproszenie, a całej reszcie, z którą spędziliśmy ten weekend za bardzo mile spędzony czas! Jedynym minusem tego wszystkiego jest to, że jutro poniedziałek i trzeba wrócić do szarej rzeczywistości 😉

UZ&UZL !

Relacja Olimpii:
Pomimo, że runda jesienna zakończona, a do wiosennej jeszcze daleko, grupa Olimpijczyków ubiegły weekend spędziła bardzo aktywnie. Okazją do tego były 10 urodziny legijnej grupy UZL, od lat zaprzyjaźnionej nie tylko z elbląskimi ultrasami, ale i z całą Olimpią.

Pierwszą atrakcją był piątkowy mecz Legia Warszawa – Wisła Płock, na którym stawia się delegacja kibiców z A8, a na płocie wisi flaga rezydująca na stałe w Warszawie. Następnego dnia odbywa się turniej piłkarski, w którym biorą udział drużyny: gospodarze UZL, UZ, Tradycja Pokoleń, WFH, Warszawscy Fanatycy, Capital City, Ultras Radomiak oraz my pod wspólną nazwą Olimpia Elbląg. Skład naszej drużyny to połączenie starszych zawodników z SMG’o6 oraz młodszych ultrasów z grupy EZF. Chłopaki w ostatnim czasie wykazują się aktywnością w działalności na rzecz Olimpii, więc taki turniej to nagroda, a zarazem mobilizacja do następnych działań – łącznie jest nas 11 osób. Niestety piłkarsko odstajemy od pozostałych i zajmujemy ostatnie, 8 miejsce przegrywając ostatni mecz z jubilatami (po prostu chcieliśmy być mili wobec nich, w końcu ich święto :)) Po turnieju udajemy się na posiłek i rozpoczyna się główna część imprezowa (ta wstępna trwała oczywiście już w czasie turnieju:)). Impreza z cyklu “wszystkiego było w opór, a z kranu lał się Johny Walker:)), wiele nowych kontaktów jak i wzmocnionych starych znajomości, mnóstwo rozmów oraz opinii na tematy kibicowskie i nie tylko, a także śpiewów sławiących ukochane kluby. Impreza kończy się dalszą, już poranną integracją na hotelowych korytarzach.

Wielkie podziękowania dla UZL za zaproszenie, a także gratulacje za perfekcyjnie zorganizowaną imprezę. Mamy nadzieję, że za rok, na 11 urodzinach będzie podobnie 🙂 Podziękowania także dla wszystkich ekip biorących udział za świetne towarzystwo w czasie tego dnia.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv