Aktualności

Published on 17 lutego, 2022 | by admin

Zasłużona czerwona kartka dla Artura Boruca

Artur Boruc, kapitan Legii Warszawy i bramkarz drużyny został w niedzielę ukarany czerwoną kartką za skandaliczne zachowanie na boisku. Bramkarz zostanie teraz zawieszony na co najmniej trzy mecze. Jego zmiennicy będą musieli się bardzo postarać, aby klub nie wypadł z Ekstraklasy.

Na https://gg.bet/pl/football można zobaczyć jakie jest prawdopodobieństwo wygranej Legii Warszawy w następnych meczach, rozgrywanych bez kapitana. Legia Warszawa w tym sezonie gra dość słabo i nawet na własnym stadionie odnosi porażki.

Podczas niedzielnego meczu z Wartą Poznań, Artur Boruc po jednym z rzutów rożnych przejął piłkę we własnym polu karnym i chciał jak najszybciej wznowić grę. Niemniej jednak, jeden z zawodników Warty Poznań, Dawid Szymonowicz, znajdował się tuż przed nim i Boruc postanowił go „przesunąć”, uderzając zawodnika w głowę. Szymonowicz wpadł na murawę.

Po takich zachowaniu arbiter ukarał Boruca czerwoną kartką. Boruc oraz inni zawodnicy Legii szybko podbiegli do sędziego, próbując wyjaśnić sytuację. Sędzia jednak okazał się nieugięty i Boruc musiał opuścić boisko.

To jeszcze nie koniec dziwnych zachowań Boruca podczas danego meczu. Schodząc z murawy, Boruc chciał przybić piątkę z Cezarym Misztą, rezerwowym bramkarzem, lecz gdy zauważył przed nim operatora Ekstraklasy Live Park, postanowił go odepchnąć. Nagranie z tej sytuacji szybko pojawiło się w sieci. Boruc stał się antybohaterem spotkania, w którym Legia Warszawa ponownie przegrała 0:1 na korzyść Warty Poznań.

Aktualni mistrzowie Polski spadli już na 17. miejsce w tabeli i są na przedostatniej pozycji. Przegrana z Warta Poznań na własnym boisku była 14. porażką klubu w tym sezonie ekstraklasy.  Drużyna obecnie ma jeden z najgorszych sezonów w historii klubu. Po niedzielnej porażce pobiła rekord przegranych z sezonów 1936 i 1975/1976. 

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv