Aktualności

Published on 26 stycznia, 2016 | by admin

Zapowiedź rundy wiosennej kibiców Wisły Kraków

Kibice krakowskiej Wisły małymi krokami odliczają czas do startu rundy wiosennej. Postawa kopaczy jesienią nie sprawiała im powodu do dumy, więc wiślacy już teraz mocno mobilizują się, aby w nowej rundzie jak najlepiej zaprezentować się na trybunach niż dotychczas.

Wielu z Was zapyta czemu już o tym wspominamy, skoro pierwszy mecz naszej drużyny dopiero za trzy tygodnie we Wrocławiu, natomiast mecz przy Reymonta za cztery.

Wydaje się Wam, że to wiele czasu? Z jednej strony tak, z drugiej nie.

W rundzie zasadniczej czekają nas nie tylko emocjonujące mecze u siebie (szczególnie mając na uwadze to o co walczymy), ale również ciekawe kibicowsko wyjazdy, na które już teraz chcielibyśmy Was zmobilizować. Pora wrócić na kibicowski szlak i pokazać się z jak najlepszej strony – nie tylko pod kątem fanatyzmu, ale również pod względem liczby wyjazdowej. Owszem, wiele sektorów gości udało nam się zapełnić nawet i nadto jednak nadal brakuje pewnej stabilizacji, którą musimy wspólnie wypracować.

Najbliższy wyjazd czeka Nas do Wrocławia na mecz przyjaźni, 12.02. Myślimy, iż na to spotkanie nikogo namawiać nie trzeba i licznie spotkamy się na trybunach i poza nimi.

Kolejne spotkanie wyjazdowe czeka nas 1.03, we wtorek, kiedy to Wisła zagra z kielecką Koroną. Od kilku lat decyzją prezydenta miasta Kielce nasze mecze na obiekcie Korony odbywają się bez udziału kibiców gości. Mamy nadzieje iż w roku 2016 będzie nam dane wreszcie udać się relatywnie w niedaleką trasę, jednak kibicowsko na jeden z ciekawszych wyjazdów. Jak wszyscy wiemy, kibice Korony na Reymonta przyjeżdżać nie lubią i nie chcą, co nie znaczy, że my niechętnie zrobimy inwazję na Kielce. Nie dajcie się przestraszyć terminem, wtorek – jeden dzień urlopu w nowym roku nikomu nie zaszkodzi!
Pojemność sektora gości: 777

Następnie obierzemy kierunek na Nieciecze (12.03). Tam jeszcze nie było dane nam się pojawić, więc tym bardziej powinniśmy zrobić jak najlepsze wrażenie i pokazać kibicom beniaminka jak wygląda doping Ekstraklasowy. Trasa jaka nas czeka, to 97 km, więc niecałe dwie godziny jazdy. Nie jest daleko, w połowie marca powinno się również już zrobić cieplej więc kolejne wymówki odpadają. Nie wyobrażamy sobie, aby na nowo wybudowanym stadionie w Niecieczy nie zjawić się w liczbie maksymalnej, a może i nadkomplecie.
Pojemność sektora gości: 240

Ostatnim wyjazdem w rundzie zasadniczej będzie Chorzów (2.04). Na poprzedni wyjazd na Ruch udaliśmy się w sporej liczbie, głośno zaznaczając swoją obecność. Jak Niebiescy prezentują się na wyjazdach i co pokazali ostatnim razem na Reymonta chyba nikomu przypominać nie musimy (po meczu u Nas otrzymali zakaz wyjazdowy). Jednakże wiemy, że my w Chorzowie pokażemy jeszcze więcej, bo Nas na to stać.
Pojemność sektora gości: ok.1 tys.

Jeśli chodzi o mecze u siebie pełna mobilizacja jest nad wyraz wskazana. Nie wyobrażamy sobie, żeby na którymkolwiek meczu na sektorze C były jakiekolwiek puste miejsca. Wisła to MY, a młyn to serce tego stadionu. Jako dwunasty zawodnik wszyscy razem pomagamy piłkarzom w osiąganiu jak najlepszych wyników.
Kupujcie karnety, bilety, wspierajcie Klub zarówno finansowo jak i swoją obecnością, aczkolwiek sama obecność nie wystarczy. Dajemy z siebie wszystko od pierwszego gwizdka w rundzie wiosennej (22.02. 18:00 Wisła – Górnik Łęczna).

Nie ma stania z rękami w kieszeni, nie ma obijania się. Każdy kto jest na C zobowiązany jest dopingować na minimum 100% przez pełne 90 minut. Pokażmy wszystkim, że Armia Białej Gwiazdy po przerwie zimowej ma się dobrze i stale rośnie w siłę.

Rozpoczął się Nowy Rok, rok jubileuszowy dla Naszego Klubu. 110 lat historii, emocji, dumy i sławy. Czy jubileusz będzie udany i zostanie na długo zapamiętany zależy tylko i wyłącznie od Nas i Naszego zaangażowania. Niech postanowieniem noworocznym każdego z Was będzie szukanie sposobów, a nie wymówek!

Źródło: Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv