Aktualności

Published on 23 maja, 2018 | by admin

Zakaz sektorówek na polskich stadionach?

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwa robocze spotkanie w sprawie rozwiązania problemu awantur na stadionach. Według informacji dziennikarzy rmf24, jednym z omawianych postulatów jest zakaz wprowadzenia sektorówek.

“Jeżeli służą popełnianiu przestępstw, to powinny być zakazane. Jeżeli prezentują treści pozytywne, to nie mam z tym problemu (…) Jeżeli strony uznają, że to jest dobre rozwiązanie, to może dojść do zmiany przepisów i “sektorówek” nie będzie” – mówi prezes Ekstraklasy Marcin Animucki.

Wydarzenia towarzyszące Finałowi PP czy ostatniemu spotkaniu Lecha z warszawską Legią obudziły na nowo chęć wprowadzenia zmian w regulacjach prawnych dotyczących organizacji imprez masowych a w szczególności zaostrzenia sankcji za użycie materiałów pirotechnicznych czy za zamieszki na trybunach.

Do zagadnienia odniósł się podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. “Niebezpieczni są ludzie, którzy je wystrzeliwują czy rzucają, a nie same race” – podkreślił Zbigniew Boniek odnosząc się do rac podczas meczów.

“Nie zmieniam swojego stanowiska. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpalanie rac jest przestępstwem. Tak było w Poznaniu, gdy strzelano nimi do ludzi. Gdy raca leży na ziemi, nie jest groźna, ale i tak zakaz jej odpalania obowiązuje niezależnie od miejsca” – powiedział Boniek.

Jak zauważył prezes PZPN, pirotechnika to nie tylko problem meczów piłkarskich. “Ich używanie jest przestępstwem także podczas zgromadzeń, marszów. Uważamy, że w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych są konieczne zmiany, takie, które dadzą możliwość skutecznego stosowania obowiązującego prawa” – dodał szef PZPN.

źródło: rmf24 / interia.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv