Aktualności

Published on 17 maja, 2015 | by admin

Zagłębie we władaniu miasta?

KGHM przekaże klub Zagłębie Lubin miastu. Jest już podobno przygotowane porozumienie mówiące, że miasto otrzyma miliony na prowadzenie klubu przez 5 lat. Kibice Miedziowego klubu są zdecydowanie przeciwni temu pomysłowi. Głośno dali temu wyraz jesienią a teraz zapowiadają totalna wojnę z pomysłodawcami tego – ich zdaniem zabójczego dla Zagłębia – pomysłu.

O tym, że miasto chce przejąć klub głośno było w trakcie kampanii wyborczej do samorządu. Jeszcze w listopadzie prezydent Robert Raczyński dementował takie informacje. – Miasto tego nie udźwignie, dlatego miasto tego nie przejmuje – mówił lokalnemu portalowi prezydent.

Dzisiaj wybuchła bomba. – Podpisaliśmy porozumienie – stwierdził nieoficjalnie prezydent Raczyński. – 25 milionów w ciągu pięciu lat, tyle otrzyma miasto od KGHM na prowadzenie klubu.

Nie jest jasne czy Raczyński miał na myśli 25 mln przez całe 5 lat czy też taka kwota ma wpływać do budżetu miasta co roku.

Rzecznik KGHM potwierdził serwisowi e-legnickie.pl jedynie, że prezydent Raczyński był w siedzibie KGHM. Więcej informacji przekazało Radia Elka. Czytamy tam m.in. że, „zarząd KGHM analizuje uwarunkowania ewentualnej sprzedaży klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin. Trwają rozmowy z magistratem, ale na tym etapie nie zostały jeszcze sformułowane żadne szczegółowe propozycje. Nie zapadły – co jest ważne – żadne decyzje dotyczące dalszego kierunku działań właścicielskich. Chciałbym podkreślić, że niezależnie od kolejnych kroków, KGHM będzie nadal wspierać inicjatywy, które wpisują się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, takie jak np. Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin – powiedział rzecznik spółki KGHM Polska Miedź S.A., Dariusz Wyborski.”

Z jednej strony mamy więc informacje, o podjętych decyzjach tak szczegółowych, że obejmują nawet kwoty jakie wchodzą w zakres porozumienia, a z drugiej strony uspokajające informacje mówiące jedynie o trwających negocjacjach.

Informacje o możliwości przekazania klubu miastu dotarły także do kibiców. Nie ukrywają oni, że są z tego powodu, delikatnie mówiąc, bardzo źli. Podczas wczorajszego meczu wywiesili banner „Miasto przejmie klub = wojna totalna”. Zapowiadają, że nie dopuszczą do tego, by samorząd przejął Zagłębie.

źródło: e-legnickie.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv