Kibolskie Turnieje

Published on 24 lutego, 2014 | by admin

XIV Turniej o Puchar Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock.

W sobotę 22 lutego w Chemiku odbył się XIV Turniej o Puchar Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock.

Emocjonujące zawody wygrała ekipa Fan Club Dobrzyń, która w finale pokonała Podolszyce 1:0. III miejsce przypadło zespołowi Dogs Band, po zwycięstwie 4:1 z Grupą Ultras N@fciarze.

Na imprezie gościli m.in. prezydent Andrzej Nowakowski oraz prezes Wisły.

Najważniejszym wydarzeniem była jednak wizyta na turnieju Okrenta, któremu stowarzyszenie zorganizowało transport na halę. Chory został powitany chóralnymi śpiewami i racowiskiem, a na zakończenie, niezwykle wzruszony, odebrał symboliczny czek na 8000 zł., jakie kibice dotychczas zebrali w ramach akcji.

Zbiórka dla Okrenta wciąż jednak trwa – będą przeprowadzone kolejne aukcje, można też dokonywać wpłat na konto: ING Bank Śląski 93 1050 1966 1000 0022 8451 1330, koniecznie z tytułem: Charytatywny Turniej Kibiców.

Poza pomocą dla chorego kolegi, kibice w czasie turnieju przekazali także kilkadziesiąt kilogramów nakrętek, jakie zbierali dla pięcioletniego Pawełka. Dar odebrała babcia chłopczyka – Teresa, która nie szczędziła słów uznania dla słynnych „kiboli” i dziwiła się, że o ich tak wspaniałych działaniach nic się mówi, koncentrując na piętnowaniu sporadycznych wybryków.

Źródło: wisla.plock.pl