Aktualności

Published on 7 listopada, 2013 | by admin

Wojewoda zamknął trybunę B stadionu w Bydgoszczy

Bez kibiców na trybunie B zespół Zawiszy Bydgoszcz rozegra 23 listopada spotkanie na własnym boisku z Widzewem Łódź. Decyzję o jej zamknięciu wydała w czwartek wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes.

Trybuna B na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy zajmowana jest przez fanatyków Zawiszy. Podczas ostatniego spotkania z Legią Warszawa odpalono na niej race, zajmowano miejsca na schodach, które są jednocześnie wyjściami ewakuacyjnymi oraz rozwinięto ogromną flagę z hasłem obrażającym policję.

Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy wobec powyższych zachowań kibiców złożył do wojewody kujawsko-pomorskiego wniosek o zamknięcie tej trybuny. Po przeanalizowaniu Ewa Mes przychyliła się do wniosku policji, wydając w czwartek decyzję o zamknięciu trybuny B na najbliższy mecz w Bydgoszczy. Odbędzie się on 23 listopada, a przeciwnikiem będzie Widzew Łódź.

Wniosek policji o zamknięcie bydgoskiego stadionu był już trzecim w tym roku. Wcześniej wojewoda kujawsko-pomorski zamknął sektor dla kibiców gości na trzy mecze oraz trybunę B na jeden mecz.

źródło: interia.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv