Aktualności

Published on 30 października, 2014 | by admin

Wizualizacja stadionu Widzewa

Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy stadion przy al. Piłsudskiego, na którym swoje mecze rozgrywać będą piłkarze Widzewa. Co jeszcze wiemy o tym obiekcie?
Reklama: W co grają kibice Widzewa?!?…
Jego całkowita pojemność będzie wynosiła 18018 miejsc siedzących. Oprócz meczów piłkarskich na stadionie będzie istniała możliwość rozgrywania meczów rugby oraz organizowania np. koncertów. W tym celu, w trybunie północnej, znajdować się będzie rozkładana scena, która na co dzień będzie stanowić integralną część trybuny.

Trybuna zachodnia stanowić będzie tzw. trybunę reprezentacyjną, składającą się z 4 poziomów użytkowych.

W trybunie zachodniej zlokalizowane będą szatnie dla zawodników gospodarzy i gości, szatnie dla młodzików, pomieszczenia sędziów i delegatów, siłownię i strefę odnowy biologicznej – dla zawodników lub do wykorzystania komercyjnego, obszerną strefę przeznaczoną dla gości VIP lub na organizację wydarzeń komercyjnych, 24 loże VIP oraz 8 lóż komentatorskich i 2 studia TV, pomieszczenia dla służb oraz biura.

W trybunach północnej, południowej i wschodniej zlokalizowane będą wejścia dla widzów, punkty gastronomiczne, promenada z widokiem na obszar wokół stadionu powierzchnie komercyjne pod wynajem.

Na trybunach przewidziano sektor rodzinny

Sektor kibiców gości o pojemności 900 miejsc zlokalizowany jest w trybunie północnej.

Wokół stadionu będzie 663 stanowisk parkingowych dla samochodów osobowych (w tym 113 miejsc VIP) i 9 stanowisk autobusowych.

Wjazd na teren stadionu od ul. Tunelowej i ul. Józefa, a także wjazd czasowy na czas imprez masowych od al. Piłsudskiego.

Na widowni, jak i w trybunie zachodniej przewidziano miejsca dla kibiców niepełnosprawnych.

Na obiekcie będą też dwa ekrany LED umieszczone w narożnikach – widoczne dla wszystkich kibiców.

źródło: lodz.sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv