Stadiony

Published on 3 grudnia, 2016 | by admin

Wiosną ruszy budowa nowego stadionu Radomiaka Radom

Przy ul. Struga powstaje Radomskie Centrum Sportu, czyli hala i stadion. Do magistratu wpłynął właśnie (zgodnie z harmonogramem) projekt budowy obiektu. Teraz wykonawca ma dwa miesiące na wystąpienie o pozwolenie na budowę.

Wszystko idzie zgodnie z planem. Możemy spodziewać się rozpoczęcia prac ziemnych wiosną 2017 roku – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Jak dodaje magistrat, projekt jest teraz sprawdzany w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Projekt powstał w oparciu o koncepcję zaakceptowaną we wrześniu. Na Struga ma powstać stadion z 15 tysiącami miejsc siedzących.

Budowa będzie realizowana etapami. W pierwszym etapie, czyli do jesieni 2018 roku powstanie stadion spełniający wymogi licencyjne Ekstraklasy SA, PZPN-u i III kategorii UEFA. Na dwóch trybunach: południowej i północnej zostanie przygotowanych co najmniej 5,5 tysiąca miejsc. Możliwe, że ta liczba wzrośnie do 8,5 tysiąca.

Południowa trybuna będzie sąsiadowała z powstającą halą widowiskowo-sportową. Kibice będą tu mieli do dyspozycji 3,5 tysiąca miejsc siedzących. W pierwszym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniejszą niż 2 tysiące. Po zakończeniu pierwszego etapu budowy stadion będzie miał podgrzewaną murawę i oświetlenie.

Wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga jest konsorcjum firm ROSA-BUD S.A w partnerstwie z krakowską spółką MAXTO. Opracowanie projektu oraz sama budowa hali i stadionu pochłonie 110 mln zł.

Źródło: Dami24.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv