Aktualności

Published on 29 maja, 2018 | by admin

Większe kary dla kibiców

Po awanturach do których doszło w Poznaniu podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa, premier Mateusz Morawiecki, chce usiąść do rozmów nt. bezpieczeństwa na stadionach. Kibice mogą spodziewać się zaostrzenia kar.

Polityka znów wraca na stadiony. Po meczu decydującym o mistrzostwie kraju, podczas którego doszło do awantur, premier rządu chce zorganizować spotkanie, które ma na celu zaostrzenie kar dla kibiców.

“Okrągły stół” w sprawie kibiców
– Organizujemy “okrągły stół”, rozmowy z szefami głównych klubów. Będzie też minister szef MSW Joachim Brudziński, minister sport Witold Bańka oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek – zapowiedział premier Morawiecki w rozmowie z RMF FM.

O kibicach bez kibiców
Wygląda na to, że o kibicach rozmowy będą się toczyły bez samych zainteresowanych.

– Zaostrzenie kar jest możliwe. Chcemy to zrobić z PZPN, z Ekstraklasą i środowiskami prawdziwych kibiców. Chcę, żeby stadiony były miejscami, na które mogą przychodzić mamy z dziećmi – stwierdził premier Morawiecki.

Premier rządu wypowiedział się również na temat stadionowych opraw – Są przepiękne. Pamiętam wiele opraw, zasłużyły się dla utrzymania czy przywrócenia pamięci historycznej.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv