Kibice charytatywnie

Published on 18 lipca, 2020 | by admin

Widzewiacy pomagają 12-letniej Nikoli!

Środowisko kibicowskie Widzewa Łódź po raz kolejny udowodniło, że jest nieprawdopodobnie zjednoczone. Wspólnie odpowiedzieli oni na apel o pomoc dla 12-letniej Nikoli, która jest córką jednej z fanek klubu. Nikola urodziła się jako wcześniak z wirusem cytomegalii. Z czasem zaczęły pojawiać się kolejne problemy zdrowotne, które całkowicie uniemożliwiają dziewczynce normalne funkcjonowanie. Wymaga całodobowej opieki i żmudnej rehabilitacji, co oczywiście jest problematyczne dla matki pod względem finansowym. Wysokość przyznanych dziewczynce świadczeń nie wystarcza na wszystkie potrzeby, a konieczność opieki nad córką uniemożliwia matce podjęcie pracy zarobkowej.

Właśnie dlatego mama Nikoli, która jest też fanką Widzewa, uruchomiła w Internecie zbiórkę pieniędzy na profesjonalną rehabilitację oraz sprzęt medyczny. Na pomoc tłumnie ruszyło całe środowisko kibicowskie Widzewiaków, którzy bardzo szybko osiągnęli cel zbiórki, który wynosił 19100 złotych. Kibice się jednak nie zatrzymują i nadal prowadzą akcję mobilizacyjną, bo w obliczu tak ogromnego wsparcia cel zbiórki został podwyższony do prawie 32 tys. złotych. Dzięki temu Widzewiacy będą mogli sfinansować Nikoli sprzęty medyczne, które do tej pory pozostawały tylko w sferze marzeń jej mamy. Solidarność wśród kibiców nie ma granic!

Link do zbiórki internetowej dla Nikoli. Mozna tam przeczytać więcej o trudnyn życiu dziewczynki: https://zrzutka.pl/sz79xp

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv