Published on 4 grudnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 30.11-03.12.2018

W niższych ligach rozgrywano ostatnie w tym roku spotkania, zaś w Ekstraklasie ligowcy kopać będą niemal do świąt. Pogoda nie sprzyja wyższym frekwencjom – dość powiedzieć, że tylko na stadionie Legii w miniony weekend przekroczonych zostało 10 tys. widzów na trybunach.

W większości przypadków liczba widzów nie przekraczała pięciu tysięcy – oto oficjalne wyniki frekwencji na stadionach Ekstraklasy w miniony weekend: Cracovia (4261), Miedź (4339), Wisła Płock (3019), Zagłębie S. (2191), Piast (2824), Jagiellonia (5012), Śląsk (6860), Legia (12 852).

Liczby wyjazdowe również nie wypadły najlepiej. Powyżej swojego poziomu pojechała jedynie Korona, która w 457 osób stawiła się w Warszawie. Liczby wyjazdowe Wisły (335 w Legnicy) oraz Górnika (tylko 87 w Płocku) nie najlepiej świadczą o aktualnej formie tych ekip.

Ciekawie było na kilku stadionach niższych klas rozgrywkowych. Na meczu Widzewa ze Stalówką gospodarze zaprezentowali dwuczęściową oprawę, a w sektorze gości pojawiła się liczna delegacja kilku podkarpackich ekip. Z kolei ŁKS w Katowicach rzucił trochę rac na murawę. Na meczu Odry Opole z Rakowem w sektorze gości stawiła dobra liczba połączonych sił Rakowa i Chemika, zaś po stronie opolan w końcu liczny młyn. Ultrasował m.in. Stomil, GKS Bełchatów, Korona, czy Śląsk.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk (500).
Na meczu przyjaźni lechiści zasiedli w młynie Śląska, ale i tak trybuna za bramką na stadionie WKS-u nie prezentowała się zbyt okazale. Ultrasi przygotowali skromną oprawę, składającą się z mini sektorówki przedstawiającej piłkę, a także rzucili serpentyny i odpalili kilkanaście rac oraz ognie rzymskie. Część serpentyn znajdująca się na bieżni zajęła się od ognia.

Legia Warszawa – Korona Kielce (457).
Koroniarze w dobrej liczbie stawili się przy Łazienkowskiej. Do Warszawy podróżowali autokarami, a w sektorze gości wywiesili 5 flag. W drugiej połowie wywiesili malowane płótno “Koroniarze na szlaku”, nad którym zaczęło powiewać sporo flag na kijach. Na trybunach 12,8 tys. widzów. Legioniści przed meczem zbierali zabawki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Przez ostatnich 10 minut część fanów prowadziła doping bez koszulek.

Cracovia – Lech Poznań (420).
Na meczu przyjaźni w Krakowie stawiło się 420 kibiców “Kolejorza”, którzy zajęli miejsca na sektorach gospodarzy. Sektor gości pozostał pusty. Na trybunach łącznie 4,2 tys. widzów.

Miedź Legnica – Wisła Kraków (335).
W sektorze gości zadebiutowała wyjazdowa flaga kibiców z Nowej Huty, jak również nowa przyśpiewka odnosząca się do problemów klubu – “Choć problemów masa jest, nigdy nie opuszczę Cię, z Tobą jest wiślacka brać, my będziemy wiecznie trwać”. Łącznie w klatce zawisło 10 flag, w tym płótno “PF” Ruchu. Wiślacy przyjechali pociągiem specjalnym, wspierani przez Ruch.

Wisła Płock – Górnik Zabrze (87).
Frekwencja w Płocku słaba – na trybunach zaledwie 3 tys. widzów. Zabrzanie w skromnym składzie (87), w tym GKS (1), z trzema flagami.

Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin (-).
Lubinianie zostali ukarani zakazem wyjazdowym za oprawę przygotowaną na meczu z Legią, stąd na stadionie Ludowym nie stawili się. Słaba frekwencja na trybunach – zaledwie 2,1 tys. widzów.

Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia (-).
Mocno przerzedzony młyn Jagiellonii oraz pusty sektor gości. Arkowcy mają zakaz wyjazdowy do końca roku. Na trybunach łącznie 5 tys. widzów.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (-).
W Gliwicach bez zmian – na trybunach piknik i 2,8 tys. widzów, którzy raz na jakiś czas próbują własnymi siłami rozkręcać doping. Przyjezdni, z powodu kibicowskiej solidarności, odpuścili wyjazd do Gliwic.

Niższe ligi:

Widzew Łódź – Stal Stalowa Wola (750).
Bardzo ciekawe spotkanie w Łodzi, na którym widzewiacy zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki i transparentu “Łódź Fabryczna”. Po chwili wywieszony został transparent “Łódź Fanatyczna”, a na trybunie za bramką odpalonych zostało kilkadziesiąt rac. “Stalówka” w bardzo dobrej liczbie, wspierana przez kilka ekip, m.in. Stal Rzeszów (148), Polonię Przemyśl (90), Ładę Biłgoraj (86) i Karpaty Krosno (61). W sektorze gości zawisło m.in. nowe płótno Stali Rzeszów “Zakładowy Klub Sportowy”, wzorowane na zdobytym przez rzeszowian płótnie JKS-u Jarosław.

Odra Opole – Raków Częstochowa (539).
Liczny wyjazd Rakowa, który w Opolu wspierany był przez Chemika Kędzierzyn (149). W sektorze gości zaprezentowali folioniadę, jak również przerobioną flagę miejscowych “Najśmieszniejsi – cały sezon bieda w młynie, bo ch… jest nas – tylko jak przyjedzie Raków wtedy jest nasz czas”. Odra zaprezentowała płótno “Pokolenia Wojowników, Chuliganów, Fanatyków”, nad którym zaprezentowali mini sektortówkę i flagi na kiju.

GKS Katowice – ŁKS Łódź (280).
Łodzianie na wyjazd w środku tygodnia pojechali w 280 osób, wspierani przez Lecha oraz GKS Tychy (4).

Resovia Rzeszów – ROW Rybnik (206).
Spotkanie odwołano, ale o tym przyjezdni dowiedzieli się godzinę przed dotarciem na miejsce. Tak więc dojechali do Rzeszowa i pod stadionem zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami. ROW wspierany przez Wisłokę (108) i GKS Katowice (3).

Skra Częstochowa – GKS Bełchatów (160).
GKS wspierany na tym wyjeździe przez Hutnika Kraków (15) i Wisłę Sandomierz (4). Zaprezentowali foliowy napis “Naznaczeni fanatyzmem”, podświetlony pirotechniką.

Garbarnia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała (100).

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź (-).
Sektor gości w Olsztynie został zamknięty do końca roku. Stomilowcy na meczu wystawili spory młyn, wspierani przez Wisłę Płock, Polonię Bydgoszcz, Lechię i ŁKS Łomża. Zaprezentowali płótno “Stomil nigdy nie zginie”, nad którym machali flagami i odpalili 25 rac i 60 OW.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv