Published on 29 sierpnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 24-27.08.2018

Fani Lecha zaliczyli kolejny wyjazd pomimo zakazu. W Lubinie nie tylko wypełnili sektor gości, ale i zajęli dwa kolejne sektory. W komplecie do Krakowa przyjechali zabrzanie. W niższych ligach przed meczem BKS-u Bielsko z Góralem Żywiec doszło do starcia fanów obu ekip na murawie. Pozasportowe atrakcje miały miejsce także przy okazji derbowego meczu GKS-u Katowice z GKS-em Jastrzębie.
Wojewoda śląski wyjątkowo nie zamknął sektora gości na spotkanie, a fani z Jastrzębia spalili w trakcie meczu zdobytą przed laty flagę Banika Ostrawa. Liczny oddział policji nie dopuścił połączonych sił “GieKSy” i Banika w stronę sektora dla przyjezdnych.

Fani Korony Kielce zaprezentowali największą choreografię w swoim dorobku. Ultrasowali także fani GKS-u Katowice, Widzewa i Odry Wodzisław. Przy okazji meczu Elany z Resovią torunianie przybili układ ze Stalą Rzeszów.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin – Lech Poznań (1800).
Lechici kolejny mecz zaliczyli na zakazie. W Lubinie tradycyjnie już stawili się w bardzo dobrej liczbie – 1800 osób.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze (1237).
Dobry wyjazd zabrzan do Krakowa – w sektorze gości stawiło się 1237 osób, w tym skromna delegacja Wisłoki (3). Przyjezdni dobrze oflagowali swój sektor i prowadzili niezły doping. Na trybunach łącznie 16,4 tys. widzów.

Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław (450).
Niespełna 4 tys. kibiców na poniedziałkowym spotkaniu na Ludowym. Fani Śląska wykorzystali wszystkie przyznane im bilety i dobrze oflagowali sektor gości. W trakcie meczu brak wzajemnych “uprzejmości”.

Legia Warszawa – Wisła Płock (330).
Fani z Płocka przyjechali transportem kołowym w 330 osób, z dziewięcioma flagami oraz transparentem skierowanym do Kante – piłkarza, który odszedł z Płocka do Legii – “Sabemos que tu mujer hace cuando estas fuera de la casa” (“Wiemy, co robi twoja żona, gdy jesteś poza domem”). Legioniści przez większość meczu cisnęli swoim grajkom oraz działaczom. Skandowano m.in. “Czy was trzeba napier…ć, byście się zaczęli starać?!”, “Dość pośmiewiska, wypier…cie z boiska”, “Mioduski, miej honor – odejdź!”, “Jeb…ne wkłady, chyba już dość tej żenady” oraz “Jak się w klubie nic nie zmieni, nas nie będzie na jesieni”.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk (150).
Słaba liczba lechistów na wyjazdowym meczu w Szczecinie. W sektorze gości wywiesili m.in. płótno Czarnych Słupsk i transparent dla jednego z kibiców. Młyn Pogoni również przeciętny. Z obu stron nie brakowało wzajemnych “uprzejmości”.

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica (45).
Ponad 11 tys. kibiców obecnych było na niedzielnym meczu w Białymstoku. Miedź przyjechała w 45 osób i z dwiema flagami.

Korona Kielce – Arka Gdynia (-).
Arkowcy do końca roku nie pojeżdżą na wyjazdy z powodu zakazu za finał PP. Koroniarze zaprezentowali największą choreografię w historii swojego ruchu ultras – malowane płótno “Korona królestwa polskiego” wraz z sektorówką z kostuchą w koronie. Całość została zaprezentowana na trybunie prostej i jak podają koroniarze, kosztowała 19 tys. złotych. Na trybunach łącznie 7,5 tys. kibiców.

Piast Gliwice – Cracovia (-).
Kolejne spotkanie bez udziału fanatyków Piasta, którzy w ten weekend zebrali się na mecz Jastrzębia w Katowicach. Cracovia w ramach kibicowskiej solidarności do Gliwic nie przyjechała.

Niższe ligi:

Resovia – Elana Toruń (550).
Elanowcy na tym wyjeździe licznie wspierani przez Stal Rzeszów (400), a także Ruch (15), Karpaty Krosno, KS Myszków i Polonię Przemyśl. Przy okazji tego meczu przybity został układ Elany ze Stalą Rzeszów.

GKS Katowice – GKS Jastrzębie (409).
Niezwykle ciekawe spotkanie rozegrano przy Bukowej z udziałem kibiców gości. Dotychczas wojewoda śląski na większość meczów GieKSy z lokalnymi rywalami zamykał sektor gości, tym razem tego nie uczynił. Na stadionie pojawiło się ok. 4 tysięcy kibiców. Po stronie gospodarzy liczne wsparcie ze strony Banika Ostrawa (145). Fani z Jastrzębia, wspierani przez Piasta (110), Sigmę Ołomuniec (15) i Zbrojovkę Brno (4), przybyli w 409 osób. W drugiej połowie spalili flagę Banika skrojoną w 2004 roku. GieKSa próbowała dostać się do przyjezdnych, ale wobec szybkiej reakcji policji, akcja skazana była na niepowodzenie. Gospodarze z transparentem “CHzB&PNG&TG’99&GRR”, nad którym machali flagami w barwach i odpalili piro.

ROW Rybnik – Widzew Łódź (402).
Widzewiacy wspierani na tym wyjeździe przez Ruch (150). W sektorze gości zawisło pięć flag.

Raków Częstochowa – GKS Katowice (319).
Katowiczanie przyjechali do Częstochowy w nadkomplecie, bowiem otrzymali tylko 200 biletów. Mimo to, dzięki pomocy gospodarzy, wszyscy przyjezdni weszli na stadion.

Widzew Łódź – Resovia (251).
Resovia na tym wyjeździe wspierana przez Spartacusa Nyíregyházy (9), Unię Tarnów (3), Stal Sanok (2) i JKS Jarosław (1). Gospodarze zaprezentowali kartoniadę “Fanatics”, kilkanaście rac oraz transparent “Honor Widzewa leży w rękach jego armii”.

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola (180).
Ruch Chorzów – Olimpia Elbląg (150).

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn (140).
Stomilowcy wspierani przez ŁKS Łomża (30). W sektorze gości wywiesili cztery flagi.

Spartakus Daleszyce – Motor Lublin (110).
Czarni Połaniec – Hutnik Kraków (60).

Kaszubia Kościerzyna – Gryf Słupsk (65).
Fani Gryfa zawitali do Kościerzyny w 65 osób, w tym Chojniczanka (26) i Lechia (2) z jedną flagą.

Stilon Gorzów – Ruch Radzionków (55).
Z powodu zamkniętego sektora gości, fani Ruchu meczu mieli nie obejrzeć, ale na swoje sektory wpuścił ich Stilon. Przyjezdni z jedną flagą. Gospodarzy w młynie 100, w tym Chrobry (12).

Błękitni Stargard – ROW Rybnik (36).
Fani ROW-u wspierani przez Górnika (8), bez flag.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn (25).
Na daleki wyjazd do Nowego Sącza przyjechało 12 kibiców Stomilu, wspieranych przez Hutnika (13).

Ursus Warszawa – Polonia Warszawa (0).

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv