Published on 26 września, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 22-24.09.2017

Mecz Legii w Białymstoku zapowiadał się jako kibicowski numer 1 minionego tygodnia. Fani z Łazienkowskiej na Podlasie dotarli w 970 osób, ale nie dane im było dostać się na trybuny, bowiem ochrona przy aprobacie białostockiego klubu znalazła pretekst, by nie wpuścić jednej z legijnych flag, co słusznie uznano, zmusi fanów Legii do powrotu do Warszawy.
Tak też się stało, więc… z dużej chmury mały deszcz. Co kolejnym razem wymyślą przebiegli białostoczanie lub która z instytucji przyjdzie im z pomocą? Przekonamy się najwcześniej na wiosnę.

Na drugim meczu, który zwiastował dobrą frekwencję z obu stron, czyli spotkaniu Śląska z Lechem, niestety nie doczekaliśmy się oprawy. Bardzo dobry wyjazd do dalekiego Szczecina zaliczyli fani Górnika. Korona z Wisłą rywalizowała dwukrotnie w przeciągu kilku dni – najpierw w Pucharze Polski, później w lidze. Na tym pierwszym spotkaniu Koroniarze upamiętnili rocznicę śmierci swojego fana, który zginął z rąk wiślaków.

Nieco słabiej na wyjazdowym szlaku radzi sobie Sandecja Nowy Sącz. “Sączersi” całkiem nieźle rozpoczęli wyjazdy w ekstraklasie, ale jakoś szybko minął im zapał. Opraw meczowych w ostatnim tygodniu było jak na lekarstwo. Jedną z niewielu zaprezentowali fani ŁKS-u Łódź na meczu z Olimpią Elbląg. Trochę atrakcji pozasportowych było przy okazji meczu BKS-u w Zabrzu, Pogoni Leżajsk, a także Resovii.

Przy okazji meczu Pelister Bitola – Vardar Skopje zgodę z Macedończykami z Bitoli przybyli fani GKS-u Bełchatów. Kontakty obu ekip rozpoczęły się w czerwcu tego roku, przy okazji turnieju kibicowskiego organizowanego w Bełchatowie, później GKS wspierał ekipę Čkembari na obu ich meczach z Lechem.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań (1066).
Lechici do Wrocławia przyjechali autokarami w 1066 osób. Dobrze oflagowali sektor gości. Wrocławianie z bardzo dobrą frekwencją – ponad 22 tys. na trybunach. Obie ekipy bez oprawy.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa (970).
Legioniści po sześciu latach w końcu mogli pojechać do Białegostoku, gdzie ruszyli pociągiem specjalnym. Po dotarciu na miejsce, miejscowi bardzo skrupulatnie sprawdzali gości, w poszukiwaniu utraconych białostockich flag. Kiedy wpuszczono 150 osób, a barw białostoczan odzyskać się nie udało, ochrona przy aprobacie klubu, wymyśliła historyjkę o zaszytej fladze “Jagi” w jedno z legijnych płócien – padło na flagę “Mocno Legia”, która w miejscu buldoga miała podwójne zszycie. Na nic zdawały się argumenty, że najmniejsza z flag Jagiellonii, która jest w posiadaniu legionistów, jest wielokrotnie większa niż powierzchnia zszywana podwójnie. Flagę nakazano rozpruwać, co oznaczało powrót legionistów do Warszawy. Gospodarzy na trybunach ponad 17 tysięcy. Wywiesili transparent skierowany do nowego trenera Legii – “Romeo chciał młodą Julię, a wybrał starą ku*wę”.

Korona Kielce – Wisła Kraków (650).
Kilka dni po meczu pucharowym doszło do kolejnego spotkania Korony z Wisłą. Gospodarze z dobrym młynem, Wisły znacznie więcej niż w tygodniu, także z bogatszym oflagowaniem.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze ().
Portowcy ze skromnym młynem, gdzie wywiesili transparenty: “Czepiliście się Zwolaka, instagram go oświeci :)”, “Skorża 100% poparcia” oraz “Mroczek – ciągle mydlisz ludziom oczy, nas tu nic już nie zaskoczy. Dalej głaszczcie się po plecach, w pierwszej lidze będzie heca”. Zabrzanie w dobrej liczbie na dalekim wyjeździe. Wywiesili transparent “Nieważne ile masz wyjazdów, ważne ile masz Szczecinów”.

Piast Gliwice – Arka Gdynia (50).
Arkowcy w skromnej, 50-osobowej grupie przyjechali na wyjazd do Gliwic. Bez oflagowania. Gospodarze w młynie wywiesili transparent “Torcida 997”, nawiązujący do policjanta w ekipie z Zabrza. Przed nimi derby z KSG, na które nie wypali planowany przemarsz – gliwiczanie pod stadion Górnika przewiezieni zostaną autobusami.

Zagłębie Lubin – Sandecja Nowy Sącz (45).
Bardzo słaby wyjazd “Sączersów” do Lubina, gdzie stawiło się ich zaledwie 45, do tego bez flag.

Cracovia – Wisła Płock (38).
Młyn miejscowych na ten mecz był zamknięty, przez co “Pasy” zajęły miejsca na trybunie prostej, gdzie jednak ich młyn liczył niewiele ponad 150 osób. Wisła Płock na poniedziałkowy wyjazd dotarła w 38 osób, w tym Hutnik (11) i Stomil (2) bez flag.

Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk (-).
Za ostatnie spotkanie lechiści zostali ukarani zakazem wyjazdowym na dwa mecze, a pierwszym z wyjazdów, którego zaliczyć nie mogli była właśnie Nieciecza.

Niższe ligi:

Górnik II Zabrze – BKS Stal Bielsko-Biała (145).
Przyjezdni wspierani przez Zagłębie (50). W trakcie pierwszej połowy na murawę wybiegła grupa zabrzan, po chwili to samo uczynili goście, ale do starcia obu ekip nie doszło, ze względu na szybką interwencję policji.

Odra Opole – Stal Mielec (103).
Stal wspierana przez Czarnych Jasło (14) i Sandecję (5), wywiesili 3 flagi.

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn (80).
W sektorze gości zasiedli głównie fani Hutnika Kraków oraz Wisły Płock. Liczna grupa Stomilowców została zatrzymana ponad 100 kilometrów przed Niepołomicami.

GKS Bełchatów – ROW Rybnik (63).
Gospodarzy w młynie 180. ROW przyjechał z jedną flagą.

Stal Sanok – Igloopol Dębica (64).

ŁKS Łódź – Olimpia Elbląg (58).
Olimpia dzięki uprzejmości gospodarzy zasiadła na ich sektorze. Łodzianie z oprawą, na którą składały się transparenty tworzące hasło “Warning! Football Holigans”, które uzupełniły kartoniki oraz sektorówka z czaszką.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz (50).
Przyjezdni z dwiema flagami. Chojniczanki w młynie około setki.

Górnik Konin – Jarota Jarocin (26).

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała (16).
Przyjezdni z dwiema flagami.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów (-).
Izolator Boguchwała – Polonia Przemyśl (0).

Pogoń Leżajsk – Sokół Kamień (0).
Gospodarze wystawili 35-osobowy młyn, w którym zaprezentowali oprawę. Pod koniec spotkania na stadion wbiegli fani Unii Nowa Sarzyna, którzy przegonili młyn Pogoni.

Puchar Polski:

Ruch Zdzieszowice – Legia Warszawa (340).
Legioniści do Opola przyjechali furami w 340 osób i z dwiema flagami. Na trybunach ok. 4 tysięcy widzów, z czego tysiąc ze Zdzieszowic, ale Ruch bez dopingu przez całe spotkanie.

Bytovia Bytów – Pogoń Szczecin (280).
Portowcy w dobrej liczbie zawitali do Bytowa (280 os.), w tym Kotwica (18). W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Korona Kielce – Wisła Kraków (150).
Podczas meczu kielczanie pamiętali o rocznicy śmierci kibica zabitego przez wiślaków. Odpalili race w kształcie krzyża nad transparentem “Mimo że patrzysz na nas z oddali, pamięć sprawia, że jesteś tu z nami!”. Wiślacy z jedną flagą.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Arka Gdynia (144).
Arkowcy na wyjeździe w Bielsku stawili się w 115 osób, wspierani przez Cracovię (20) i Polonię Bytom (9).

Cracovia – Zagłębie Lubin (28).
Zagłębie w skromnej grupie stawiło się w Krakowie, wraz z nim jeden kibic Odry Opole.

Górnik Zabrze – Sandecja Nowy Sącz (19).
Słabiutki wyjazd Sandecji na Puchar Polski do Zabrza. W sektorze gości było ich 20 z jedną flagą “Na wyprawie”. Przez większość meczu nie prowadzili dopingu. Gospodarzy na meczu 10 tysięcy.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv